°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Frešo: Pád Radičovej vlády bol najzbytočnejší v novodobej histórii

Pavol Frešo
Pavol Frešo
11.10.2012 15:55

BRATISLAVA - Minuloročný pád vlády Ivety Radičovej bol asi najzbytočnejší pád vlády v novodobej európskej histórii, tvrdí rok po udalosti predseda opozičnej SDKÚ-DS Pavol Frešo.


"Euroval, ktorý bol dôvodom pádu vlády, bol tak či tak schválený a občania to pravici právom zrátali v parlamentných voľbách. Zo stredo-pravých strán nedosiahol nikto nič, ale stratili všetci," vyhlásil Frešo.

Výsledkom bol podľa neho len nástup jednofarebnej vlády socialistov, obrovské sklamanie a frustrácia voličov stredo-pravých strán. Líder SDKÚ-DS si myslí, že by to malo byť obrovským poučením a mementom do budúcnosti aj dnes, keď ľudia majú oprávnene dojem, že sa všetci hrajú na svojom piesočku. "Len vzájomnou spoluprácou môžeme presvedčiť voličov, aby nám raz opätovne dali dôveru. Len vytvorením skutočnej alternatívy môžeme byť úspešní voči zjednoteným socialistom," dodal.

Vláda Ivety Radičovej padla pri hlasovaní o zvýšení záruk v eurovale v utorok 11. októbra 2011 večer, keď nezískala dôveru poslancov Národnej rady SR. Poslanci hlasovaním neschválili ani zvýšenie objemu slovenských záruk v eurovale.

Za euroval a vyslovenie dôvery vláde pred rokom hlasovali všetci prítomní poslanci za SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd, Martin Fecko zo skupiny Obyčajní ľudia (OĽ). Poslanci za Smer-SD sa pred hlasovaním prezentovali, ale nehlasovali, čím zariadili uznášaniaschopnosť parlamentu. Proti boli členovia SNS a bývalí členovia tejto strany Anna Belousovová a Rudolf Pučík. Liberáli zo SaS ani traja poslanci z OĽ sa na hlasovaní nezúčastnili.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články