°C

Piatok, 3. júl 2020. Meniny má Miloslav, zajtra Prokop.

Smer by mal dnes zložiť vládu: Ako bude vyzerať?!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
16.03.2012 14:35

BRATISLAVA – Po piatku by mali byť jasné v Smere-SD aj posledné dve personálne nominácie na členov vlády. Dnes by o zložení novej vlády malo rozhodovať úzke vedenie strany a na budúci týždeň by ho malo definitívne schváliť predsedníctvo.


Podľa informácií  by sa mal stať ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny exminister hospodárstva Ľubomír Jahnátek. Rezort obrany má viesť Peter Pellegrini.

Ministrom zahraničných vecí by mal byť diplomat Miroslav Lajčák, ktorý viedol rezort diplomacie aj v prvej Ficovej vláde. V súčasnosti pôsobí ako výkonný riaditeľ diplomatických zborov pre Rusko, Východné partnerstvo a západný Balkán. Dnes by mal svoje rozhodnutie oznámiť v Bruseli. Druhým nestraníkom vo vláde má byť minister hospodárstva, ktorým by sa mal stať Ján Valko. Toho Fico navrhol ešte v minulom volebnom období za šéfa Úradu pre verejné obstarávanie. Premiérka Iveta Radičová to odmietla. Valko bol šéfom predstavenstva Jadrovej vyraďovacej spoločnosti, a. s.

Ako minister spravodlivosti sa v Smere spomína predseda bratislavskej krajskej organizácie Smeru-SD Martin Glváč. V prvej Ficovej vláde bol štátnym tajomníkom na ministerstve výstavby. Rezort zdravotníctva by mala viesť Zuzana Zvolenská, ktorá v súčasnosti pôsobí v poisťovni Dôvera. V strane sú však proti jej nominácii výhrady. Ministrom životného prostredia sa má vraj stať Peter Žiga. Ministrom pôdohospodárstva exminister Stanislav Becík, ktorý tento post zastával aj v prvej Ficovej vláde, ale ako nominant ĽS-HZDS.

Do vlády má opäť namierené Robert Kaliňák, ktorý má znovu viesť rezort vnútra. Do vlády sa má vrátiť aj exminister Ján Počiatek. Šéfovať by však nemal financiám, ale rezortu dopravy, pod ktorým má zostať aj koordinácia eurofondov napriek pôvodným úvahám, že eurofondy bude spravovať samostatne jeden člen vlády. V kabinete by mal zasadnúť opäť aj Dušan Čaplovič ako minister školstva. Kultúru by mal opäť riadiť Marek Maďarič. Ministrom financií sa má stať podpredseda strany Peter Kažimír. Podľa informácií by samostatný post podpredsedu vlády mal byť zrušený.


Premiér 

Robert Fico

Smer by mal dnes


Ministerstvo vnútra

Robert Kaliňák

Smer by mal dnes

Ministerstvo financí 

Peter Kažimír

Peter Kažimír
Zdroj: SITA

Ministerstvo kultúry

Marek Maďarič

Marek Maďarič
Zdroj: SITA,


Ministerstvo dopravy

Ján Počiatek

Smer by mal dnes

Ministerstvo zahraničia 

Miroslav Lajčák

Smer by mal dnes
Zdroj: SITA

Ministerstvo hospodárstva

Ján Valko

Ján Valko

Ministerstvo zdravotníctva

Zuzana Zvolenská

Zuzana Zvolenská
Zdroj: SITA

Ministerstvo obrany

Peter Pellegrini

Peter Pellegrini
Zdroj: nrsr.sk

Ministerstvo školstva 

Dušan Čaplovič

Dušan Čaplovič
Zdroj: SITA

Ministerstvo pôdohospodárstva 

Stanislav Becík

Smer by mal dnes

Ministerstvo životného prostredia

Peter Žiga

Smer by mal dnes

Ministerstvo spravodlivosti

Martin Glváč

Smer by mal dnes

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny

Ľubomír Jahnátek

Ľubomír Jahnátek


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články