Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Tajomstvo smútočného venca od Harryho: Kopa symbolov a... Vlastnoručný odkaz od Meghan!

Smútočný veniec vraj obsahoval vlastnoručný odkaz od Meghan.
Smútočný veniec vraj obsahoval vlastnoručný odkaz od Meghan.
Zdroj: Profimedia
17.04.2021 20:00

WINDSOR - V sobotu o 15-tej hodine popoludní sa v kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor konala posledná rozlúčka so zosnulým princom Philipom (†99). Tej sa zúčastnil Harry (36) bez svojej manželky Meghan Markle (39). Zahraničné médiá však upozornili na zaujímavý detail smútočného venca, ktorý princ priniesol - obsahoval vraj vlastnoručný odkaz od vojvodkyne.Pohreb princa Philipa (†99) ONLINE: Smútočný obrad skončil, Alžbeta II. sedela úplne sama!


VIDEO: Životný príbeh princa Philipa (†99)

V posledných mesiacoch boli vzťahy princa Harryho a jeho manželky Meghan Markle so zvyškom kráľovskej rodiny veľmi vypäté. Aj preto celý svet čakal na moment opätovného stretnutia princa s bratom Williamom na poslednej rozlúčke s ich starým otcom princom Philipom. 

Tej sa vojvoda zo Sussexu zúčastnil sám, jeho manželke pre vysoké štádium tehotenstva lekári neodporúčali letieť. No smútočný veniec však vyberala so svojim manželom. A zahraničné médiá si dokonca všimli jeden zaujímavý detail - obsahoval vraj ručne písaný odkaz od vojvodkyne zo Sussexu, ktorá sa roky venuje kaligrafii. 

Princ Harry sedel v kaplnke svätého Juraja sám, bez svojej manželky Meghan Markle.
Tajomstvo smútočného venca od
Zdroj: Tv Markíza

Meghan a Harry navyše kvety, z ktorých je veniec vyrobený, osobne vyberali. A stavili hneď na niekoľko symbolov. Obsahuje totiž Akant mäkký, ktorý je národným kvetom Grécka - tým si uctili Filipove korene. Ďalej Cezmínu morskú, ktorá má symbolizovať kráľovské námorníctvo, potom zvonček, ktorý odzrkadľuje vďačnosť a večnú lásku. 

Rozmarín je zas na pamiatku, levanduľa pre oddanosť a ruže na počesť júna, ktorý je symbolom Filipovho narodenia. Smútočný veniec navrhla a ručne vyrobila Willow Crossley, ktorá aranžovala kvety aj na svadbu princa Harryho a Meghan a na krst ich syna Archieho. 

Tajomstvo smútočného venca od
Zdroj: Profimedia

 


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články