Glváč posielal Zsuzsovej svoje selfie, aj z parlamentu: Dvojica sa mala osobne stretnúť | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Glváč posielal Zsuzsovej svoje selfie, aj z parlamentu: Dvojica sa mala osobne stretnúť

Martin Glváč
Martin Glváč
Zdroj: SITA/Diana Černáková
19.01.2019 21:28

BRATISLAVA - Podpredseda Národnej rady SR za Smer-SD Martin Glváč podľa Denníka N komunikoval s Alenou Zsuzsovou obvinenou z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.


„Prečo máte Martina Glváča uloženého v mobilnom telefóne ako „maznák“? „Pretože je maznák.“ Takto nejako prebehla konverzácia medzi policajným vyšetrovateľom a Alenou Zsuzsovou," píše denník na svojej internetovej stránke. Ako uviedla, vyšetrovateľ zisťoval, s kým všetkým Zsuzsová udržiavala kontakty alebo vzťahy a podpredseda parlamentu Martin Glváč bol jedným z jej priateľov. Podľa denníka sa tiež Zsuzsová s Glváčom trikrát stretla, pričom Glváč vraj Zsuzsovej posielal aj fotky seba. Tri z nich sú zverejnené v článku denníka.

Premiér Peter Pellegrini plánuje osobne hovoriť s podpredsedom Národnej rady SR. Povedal to 16. januára novinárom ako reakciu na výzvu predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča, aby premiér „Glváča stiahol zo všetkých funkcií. Ak tak neurobí, je len bábkou v rukách Roberta Fica". Zároveň Matovič vyzval predsedu NR SR Andreja Danka, aby nechal Glváča odvolať z funkcií v NR SR. Glváč nemá podľa Matoviča právo zastávať vysoký ústavný post po tom, čo vyšlo najavo, že komunikoval na sociálnej sieti s objednávateľkou vraždy novinára a jeho priateľky.

„Pre mňa je absurdné, že človek, ktorý s ňou komunikoval, je dnes právnym zástupcom rodiny zavraždených. Pán Lipšic, ktorý, samozrejme, tvrdí, že v jeho prípade to je podvrh. Ďalší poslanec NR SR, predseda konkrétnej strany priznal, že sa s ňou aj stretol a dával jej peniaze. Prokurátor s ňou komunikoval a je otázka, čo komunikovali a ako komunikovali. Ja som zatiaľ zobral na vedomie vyjadrenie pána Glváča a budem chcieť počuť jeho osobný názor,“ dodal Pellegrini.

Ako uviedol 15. januára Glváč v stanovisku, ktoré poskytol Martin Čambalík z kancelárie podpredsedu NR SR, daňový kriminálnik a usvedčený klamár Matovič vôbec nevie, o čom hovorí. „Podávam trestné oznámenie a toto si tento vagabund na povale u svojej babky už neukryje. Páni Matovič a Lipšic (OĽaNO - NOVA) verejnosť neoklamú. Vystúpenie Matoviča dokázalo, že tu funguje organizovaná skupina s jediným cieľom, prekryť randenie Daniela Lipšica s podozrivou A. Zs. Je nechutné, že po tom všetkom sa účelovo ponúkol Kuciakovcom, aby mal prístup k spisu ako ich advokát. Vyzývam Matoviča, aby okamžite vysvetlil túto nehoráznosť,“ uviedol Glváč 15. januára v stanovisku.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články