°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

PRÁVE TERAZ Vražda Tomáša (†16) v Žiline: Krutá rana pre obvinenú Juditu (16), sudca jej neuveril!

Zdroj: Instagram
09.10.2019 11:29

ŽILINA – Šestnásťročná Judita, ktorá mala svojmu rovesníkovi a kamarátovi Tomášovi uštedriť takmer päťdesiat bodných rán, ostáva vo väzbe. Sudcu o svojej nevine nepresvedčila. Brutálny prípad sa odohral v jednej z bytoviek na sídlisku Vlčince v Žiline ešte 16. mája.


V stredu krátko pred deviatou ráno začal sudca Okresného súdu v Žiline rozhodovať o žiadosti obvinenej Judity. Udialo sa tak v jej neprítomnosti. Informoval o tom portál Nastope.sk prostredníctvom sociálnej siete.

Tínedžerka sa po takmer piatich mesiacoch strávených za múrmi väzenskej nemocnice v Trenčíne pýtala na slobodu. Sudca pre prípravné konanie však napokon rozhodol, že ju neprepustia. Dôvodom sú obavy z toho, že by mohla pokračovať v páchaní trestnej činnosti. Judita tvrdí, že si nič nepamätá. Je pravdepodobné, že v najbližšom čase bude čeliť obžalobe.  

Sudca v Žiline rozhodol
Zdroj: Topky.sk

Brutálna vražda len 16-ročného Tomáša otriasla Slovenskom ešte v máji tohto roka. Judita je v prípade hlavnou podozrivou. Mladiství boli v kamarátskom vzťahu. Pôvodne sa hovorilo o tom, že Tomáš mal na tele 21 rán. Pitva však ukázala, že bol bodnutý nožom až 47-krát.

Sudca v Žiline rozhodol
Zdroj: Topky.sk

Chlapca našli v kaluži krvi, zašpinená bola od nej aj Judita. Tá najprv tvrdila, že Tomáša dobodal odpočtár elektriny. Ako sa však neskôr ukázalo, išlo o klamstvo. Nepotvrdili sa ani dohady o tom, že tínedžeri mohli byť v osudnú chvíľu pod vplyvom alkoholu či omamných látok.

PRÁVE TERAZ Vražda Tomáša
Zdroj: Facebook

Ako topky.sk informovali v septembri, "v prípade obzvlášť závažného zločinu vraždy neboli zistené ani u obvinenej a ani u poškodeného alkohol, ani iné návykové látky." Potvrdila to  hovorkyňa Krajskej prokuratúry v Žiline Andrea De Carlo. Viac si prečítate TU.


Galéria

Sudca v Žiline rozhodol Sudca v Žiline rozhodol

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články