Šokujúce odhalenie polície: FOTO Mal chrániť slovenskú prírodu, doma mal ako trofej rysa aj medveďa | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Šokujúce odhalenie polície: FOTO Mal chrániť slovenskú prírodu, doma mal ako trofej rysa aj medveďa

Jeden z mužov bol členom poľovníckej stráže.
Jeden z mužov bol členom poľovníckej stráže.
Zdroj: Facebook/Polícia SR
25.09.2019 15:15

ROŽŇAVA – Dvoch mužov vo veku 34 a 61 rokov z Rožňavského okresu obvinila polícia z prečinu pytliactva spáchaného formou spolupáchateľstva. Voči mladšiemu z obvinených vzniesla obvinenie aj z pytliactva v súbehu s prečinom porušovania ochrany rastlín a živočíchov.


Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.„Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinení vo viacerých prípadoch neoprávnene zasiahli do výkonu práva poľovníctva tým, že bez povolenia nelegálne ulovili v poľovných revíroch a na iných miestach Rožňavského okresu poľovnú raticovú zver,“ uviedla hovorkyňa.

Prečítajte si aj: Hororové nálezy v národnom parku: FOTO Polícia vyšetruje, kto zastrelil medveďa, mrazivé slová ekológa

Dodala, že 34-ročný obvinený muž sa tohto skutku dopustil aj napriek tomu, že ako člen poľovníckej stráže má v zmysle zákona o poľovníctve osobitne uloženú povinnosť chrániť životné prostredie.

Polícia zaistila pri domovej
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Košický kraj

„Tento muž čelí obvineniu aj z toho, že bez povolenia ulovil medveďa hnedého, a tiež, že nájdené dva kusy usmrtenej zveri – rysa ostrovida – previezol do miesta bydliska,“ podotkla Mésarová.

Tri domové prehliadky

Obidvaja obvinení boli podľa jej slov zadržaní koncom minulého týždňa počas policajnej akcie. „Policajti vykonali tri domové prehliadky v okrese Rožňava, pri ktorých zaistili niekoľko strelných zbraní - tri dlhé strelné zbrane, tri krátke, revolver a pištoľ, ako aj nelegálne držané strelivo,“ konkretizovala hovorkyňa s tým, že zaistené veci boli zaslané na expertízne skúmanie na Kriminalistický a expertízny ústav PZ.

Polícia zaistila pri domovej
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Košický kraj

Ako ďalej spomenula, vo vzťahu k zaisteným zbraniam vedie vyšetrovateľ PZ trestné stíhanie za zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu s prečinom pytliactva, pretože ide o dôvodné podozrenie z neoprávneného prechovávania a úpravy rôznych strelných zbraní a ich častí, ktoré podliehajú evidenčnej povinnosti.


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články