Záchrana dvoch mužov z rieky v Košiciach: Policajti vo vážnej situácii ani na chvíľu nezaváhali | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Záchrana dvoch mužov z rieky v Košiciach: Policajti vo vážnej situácii ani na chvíľu nezaváhali

Policajná hliadka OO PZ Košice Nad jazerom v zložení Peter Širak a Juraj Mako bola vyslaná do mestskej časti Košice Krásna oznámenie preveriť.
Policajná hliadka OO PZ Košice Nad jazerom v zložení Peter Širak a Juraj Mako bola vyslaná do mestskej časti Košice Krásna oznámenie preveriť.
Zdroj: Polícia SR - Košický kraj
01.10.2019 15:05

KOŠICE - Nezvyčajnú službu mali policajti, ktorí zachránili dvoch mužov z rieky Hornád v košickej mestskej časti Krásna. Po oznámení, že sa v rieke topí muž, vyrazili na miesto. Prehľadať museli asi kilometrový úsek.


Nakoniec na brehu našli invalidný vozík a muža po krk vo vode, ktorý sa držal len koreňov stromov. Z blatistého asi dvojmetrového zrázu ho vytiahli až na opakovaný pokus. Muž ťažko rozprával a bol podchladený. Tvrdil, že v tme zablúdil a spadol do rieky. Privolaní záchranári ho previezli do nemocnice. V tom policajti začuli ďalšie volanie o pomoc.

Popri brehu prešli asi 100 metrov a našli muža vo vode, ktorý sa triasol od zimy. Nemal sa čoho chytiť, mal skrehnuté ruky a hrozilo, že ho prúd stiahne pod hladinu. Von ho dostali za pomoci ťažného lana. Aj tento muž skončil v nemocnici. Hliadka sa ešte postarala o prevoz invalidného vozíka, ktorý sa do sanitky nezmestil.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články