Dôchodcu považovali za nebohého: Tri dni zavalený pod stromom, Terminátor z Domaniže "vstal z mŕtvych" | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Dôchodcu považovali za nebohého: Tri dni zavalený pod stromom, Terminátor z Domaniže "vstal z mŕtvych"

Muž len akoby zázrakom prežil
Muž len akoby zázrakom prežil
Zdroj: reprofoto tvnoviny.sk
10.07.2019 19:00

DOMANIŽA - Takéto zázraky sa odohrávajú len zriedka. O jednom z nich by vedel hovoriť 71-ročný dôchodca, ktorého privalil padajúci strom pri obci Domaniža v okrese Považská Bystrica. Ľudia sa o staršieho muža báli a keďže sa dlho nevracal, začali myslieť na to najhoršie. Chvíľu boli dokonca presvedčení, že je mŕtvy, no všetko sa vzápätí zmenilo.


Podľa portálu tvnoviny.sk bol dôchodca nájdený mladým dobrovoľným hasičom Milanom, ktorý sa vybral do lesa na vlastnú zodpovednosť. Dozvedel sa, že dotyčný muž sa už niekoľko dní nevrátil z lesa, a tak sa vybral ho hľadať. Jednotliví ľudia ho ale upozornili, že na svojej ceste lesom môže natrafiť na to najhoršie.

Dôchodcu považovali za nebohého:
Zdroj: reprofoto tvnoviny.sk

"Zazrel som ho tuto medzi stromami. Bol fialový, opuchnutý a ležal na boku, schúlený," popísal situáciu Milan, ktorý dôchodcu našiel a na prvý pohľad mu muž pripadal mŕtvy. Muža našli v nedeľu (7. 7.) popoludní, lekár najskôr skonštatoval smrť, muž však mŕtvy nebol, vrtuľník ho previezol do žilinskej nemocnice. „OS ZZS vyslali na miesto rýchlu lekársku pomoc a vrtuľníkovú záchrannú službu. Lekár rýchlej lekárskej pomoci konštatoval úmrtie,“ uviedol Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby s tým, že následne sa zistilo, že muž žije.

Dôchodcu považovali za nebohého:
Zdroj: reprofoto tvnoviny.sk

Nečakaný pohyb 

Informáciu o zranenom mužovi, ktorý bol nejaký čas nezvestný, prijali na tiesňovú linku v nedeľu o 16.31 h. Prví však na miesto prišli policajti, ktorí v domnienke, že smerovali k mŕtvole, boli razom prekvapení, keď sa muž začal hýbať.

Dôchodcu považovali za nebohého:
Zdroj: reprofoto tvnoviny.sk

Muž mal blízko nehody zaparkované auto, v ktorom bol aj mobilný telefón, ktorým ho mohli príbuzní kontaktovať. Dostať sa ale v tom čase k mobilu nebolo vôbec jednoduché. Prípadom sa už zaoberá aj polícia. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Pavol Kudlička, zranenie muž utrpel pravdepodobne pri zrezávaní suchej borovice, ktorá sa pri páde na zem prelomila na polovicu a zasiahla muža. „Policajti z Považskej Bystrice začali trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví,“ skonštatoval Kudlička.

Dôchodcu považovali za nebohého:
Zdroj: reprofoto tvnoviny.sk

Čo je však na celej nehode najprekvapujúcejšie je fakt, že starší muž prežil v lese, zavalený stromom bez liekov, vody a jedla až tri dni. Medzi známymi si už dokonca vyslúžil aj prezývku 'Terminátor'.


Galéria

Muž len akoby zázrakom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články