FOTO Hromadná bitka v osade pri Košiciach: Napätie sa stupňovalo, musela zasiahnuť polícia | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

FOTO Hromadná bitka v osade pri Košiciach: Napätie sa stupňovalo, musela zasiahnuť polícia

Po roztržke medzi miestnymi obyvateľmi osady čelí obvineniu päť ľudí
Po roztržke medzi miestnymi obyvateľmi osady čelí obvineniu päť ľudí
Zdroj: FOTO TASR - KR PZ v Košiciach
30.04.2019 15:10

DRUŽSTEVNÁ PRI HORNÁDE - Po roztržke medzi miestnymi obyvateľmi osady v obci Družstevná pri Hornáde v okrese Košice-okolie čelí obvineniu päť mužov. Dvaja z nich boli umiestnení do cely policajného zaistenia s podnetom na ich väzobné stíhanie. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová, polícia na mieste zasahovala počas uplynulého víkendu.


„Podľa oznamovateľa na mieste malo dochádzať k hromadnej bitke, ktorej predchádzal incident na ulici medzi troma miestnymi mužmi. Keď napadnutý muž pred útočníkmi ušiel do dvora, kde býva, skupina miestnych obyvateľov neoprávnene vnikla na pozemok,“ spresnila s tým, že napadli päť tam bývajúcich osôb, bili ich päsťami a palicami do rôznych častí tela. Poškodili tiež dve autá zaparkované na dvore, okná a vchodové dvere domu i jeho fasádu.

Po roztržke medzi miestnymi
Zdroj: FOTO TASR - KR PZ v Košiciach

„Vzhľadom na to, že napätie v osade sa stupňovalo, na miesto boli privolané ďalšie policajné hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky. Po ich príchode príslušníci PZ na mieste útočníkov zadržali. Päť podozrivých osôb následne predviedli na policajné oddelenie k ďalšej realizácii,“ dodala Mésarová.

Po roztržke medzi miestnymi
Zdroj: FOTO TASR - KR PZ v Košiciach

Polícia obvinila piatich mužov vo veku od 21 do 54 rokov z trestného činu porušovania domovej slobody a trestného činu poškodzovania cudzej veci spáchaných formou spolupáchateľstva. Jedného z nich zároveň z trestného činu ublíženia na zdraví a troch aj z prečinu výtržníctva. Obvineným hrozí trest odňatia slobody na päť rokov. Poškodení utrpeli podľa predbežných lekárskych správ ľahké zranenia, škoda na majetku bola nateraz vyčíslená na 1900 eur.


Galéria

Po roztržke medzi miestnymi Po roztržke medzi miestnymi Po roztržke medzi miestnymi

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články