FOTO dramatickej nehody v Čadci: Zrážka nákladného auta s vlakom, šťastie v nešťastí | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

FOTO dramatickej nehody v Čadci: Zrážka nákladného auta s vlakom, šťastie v nešťastí

Pri zrážke osobného motorového vlaku a nákladného auta sa nikto nezranil
Pri zrážke osobného motorového vlaku a nákladného auta sa nikto nezranil
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
16.03.2019 06:35

ČADCA – Nehodu osobného motorového vlaku a nákladného auta v Čadci odstraňovali v piatok večer hasiči. Vlak sa po náraze vykoľajil mimo trať. Podľa informácií riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Jaroslava Kapusniaka sa pri nehode nezranil nikto z piatich osôb vo vlaku ani poľský vodič nákladného auta.


"Vlak už išiel do stanice, mal zníženú rýchlosť a vodič nákladného auta si nevšimol svetelnú signalizáciu. Počas dvoch mesiacov je to už druhá nehoda na trati Čadca – Makov," povedal Kapusniak. Doplnil, že vlak je vykoľajený a nepojazdný. "Pri odstraňovaní zasahujú štyria hasiči s technickým autom. Vykonali protipožiarne opatrenia a zisťovali, či neunikajú pohonné látky. Premávka je obmedzená v jednom jazdnom pruhu," dodal krajský riaditeľ.

Pri zrážke osobného vlaku a nákladného auta na železničnom priecestí v Podvysokej v okrese Čadca sa 10. januára zranilo sedem ľudí. Podľa informácií polície 55-ročný vodič z Českej republiky nákladné motorové vozidlo Renault s návesom v smere z Makova do Čadce. Pri prejazde železničným priecestím, ktoré je chránené svetelnou a zvukovou signalizáciou, narazil do prechádzajúceho osobného vlaku, ktorý viedol 20-ročný rušňovodič.


Nástroje k článkuZDROJ: TASRFacebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články