°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Dve tínedžerky v Česku zrazil vlak: Pravdepodobne išlo o samovraždu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
23.03.2019 17:10

PROSTĚJOV - Dve mladé ženy prišli v sobotu o život, keď ich neďaleko moravského mesta Prostějov zrazil osobný vlak. Podľa televízie Nova zrejme spáchali samovraždu. Podobná tragédia sa stala aj pri západočeskom Aši, kde vlak usmrtil mladého Nemca, pravdepodobne tiež samovraha.


Dve tínedžerky vo veku okolo 18 rokov zomreli krátko predpoludním pri obci Pivín v okrese Prostějov. Okolnosti prípadu vyšetruje polícia, ktorá ďalšie podrobnosti nezverejnila. Podľa informácií TV Nova však malo ísť o dvojitú samovraždu. Policajti údajne našli na mieste nešťastia listy na rozlúčku. Miestni obyvatelia tvrdia, že pred nehodou počuli opakované a dlhé húkanie vlaku. To naznačuje, že strojvodca dievčatá na koľajniciach už z diaľky videl, ale nedokázal včas zabrzdiť. Obe tínedžerky boli na mieste mŕtve. 

K druhej podobnej udalosti došlo zruba o dve hodiny neskôr na trati medzi mestom Aš v okrese Cheb a česko-nemeckými hranicami. Vlaková súprava vypravená z Nemecka tam vrazila do muža, ktorý vstúpil na koľajnice na mieste neprístupnom pre verejnosť. Taktiež okamžite zahynul. Podľa TV Nova i v tomto prípade išlo podľa všetkého o samovraždu. Na mieste oboch tragédii bola na niekoľko hodín prerušená železničná doprava. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články