°C

Sobota, 22. február 2020. Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana.

Vo sviatočnú nedeľu si smrť voľno nevzala: Fatálny úraz Richarda (†40) na stavbe tunela v Prešove

Ilustračná foto.
Ilustračná foto.
Zdroj: ČTK
07.01.2019 10:00

PREŠOV - Pracovný úraz, ktorý utrpel štyridsaťročný zamestnanec Richard na stavbe diaľničného obchvatu v Prešove, mal tragické následky. Muža previezli do nemocnice, no aj napriek tomu, že o jeho život bojovali lekári niekoľko hodín, vážnym zraneniam podľahol.


Ako spočiatku informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, k udalosti došlo v nedeľu popoludní. "Okolnosti preverujeme, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie," povedala.

Škandalózne VIDEO: Internetom koluje bitka mladých Košičaniek, odporný boj školáčok

Zásah záchranárov a ošetrenie muža s poruchou vedomia potvrdila aj hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. "Vo vážnom stave ho posádka transportovala do prešovskej nemocnice," uviedla. "Pacient bol prijatý s veľmi ťažkým úrazom a v kritickom stave. Napriek niekoľkohodinovej operácii a resuscitácii exitoval," uviedol medicínsky riaditeľ nemocnice Juraj Smatana.

Stavba D1 Prešov Západ - Prešov Juh.
Stavba D1 Prešov Západ
Zdroj: ndsas.sk

Policajná hovorkyňa deň po udalosti doplnila, že k úrazu došlo dopoludnia o pol jedenástej a to na stavenisku „Južnej tunelovej rúry západného portálu južného obchvatu Prešova“ v Prešove v časti Za Kalváriou."Muž mal údajne dopĺňať vodu do odstavenej striekačky, pričom ho zachytilo a pritlačilo cúvajúce nákladné motorové vozidlo," dodala Jana Ligdayová.

Presné okolnosti za akých došlo k zraneniu zamestnanca prešovský vyšetrovateľ intenzívne preveruje, v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Tunel, na stavbe ktorého sa odohralo nešťastie, majú dokončiť v roku 2021. 


Galéria

Ilustračná foto. Stavba D1 Prešov Západ

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články