Banková lúpež skončila krvipreliatím: 11 obetí, lupiči zomreli spolu s rukojemníkmi | Topky.sk

Pondelok, 27. máj 2019. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Banková lúpež skončila krvipreliatím: 11 obetí, lupiči zomreli spolu s rukojemníkmi

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Leo Correa
07.12.2018 17:58

RIO DE JANEIRO - Šesť bankových lupičov a päť rukojemníkov vrátane jedného dieťaťa zahynulo v piatok nadránom miestneho času v štáte Ceará ležiacom na severovýchode Brazílie pri policajnom zásahu po pokuse o vylúpenie dvoch bánk. Informovala o tom agentúra AFP.


"Podľa informácií z nemocnice máme 11 mŕtvych - šesť banditov a päť rukojemníkov," povedal podľa agentúry AFP pre rozhlasovú stanicu Radio Band News Lielson Landin, starosta mesta Milagres, kde k udalosti došlo. Agentúra AP uviedla, že pri incidente zahynulo 12 ľudí, z toho dve deti.

Vojenská polícia štátu Ceará oznámila, že pokusy o lúpež sa začali okolo 02.30 h v centre mestečka Milagres, ktoré má okolo 28.000 obyvateľov. Podľa denníka O Globo bolo lupičov najmenej 30. Iné miestne médiá uviedli, že páchatelia zablokovali jednu z ulíc nákladným autom a zastavili ďalšie vozidlo, v ktorom sa nachádzala päťčlenná rodina. Pri zásahu polície došlo k takmer 20-minútovej prestrelke medzi ozbrojenými lupičmi a príslušníkmi policajného komanda.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články