Najslávnejší módny dom mal okradnúť svoju vlasť: Miliardový únik, šokujúce vyjadrenie firmy | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Najslávnejší módny dom mal okradnúť svoju vlasť: Miliardový únik, šokujúce vyjadrenie firmy

Módny dom Gucci.
Módny dom Gucci.
Zdroj: FB/Gucci
28.11.2018 19:00

MILÁNO - Legendárna značka Gucci čelí vážnemu obvineniu. Podľa milánskej prokuratúry mala zdaňovať svoje zisky z rokov 2010 až 2016 v krajine s výhodnejším daňovým režimom, vo Švajčiarsku. Módny dom tak mal Taliansko ukrátiť zhruba o miliardu eur na odvodoch. Spoločnosť tvrdí, že o správnosti a transparentnosti svojich aktivít nemá nijaké pochybnosti.


Jedna z najžiadanejších luxusných značiek sveta, talianska Gucci, podľa milánskej prokuratúry štát ukrátila o miliardu eur. O dokončení vyšetrovania daňového úniku informoval kontrolný orgán.

Zdroj z oblasti súdu informoval, že ak sa módny dom s druhou stranou nedohovorí na vyrovnaní, alebo ak sa neobjavia nové dôkazy, prípad bude do 20 dní odovzdaný súdu.   

Marco Bizzarri, výkonný riaditeľ firmy Gucci.
Marco Bizzarri
Zdroj: GB/Gucci

Milánska prokuratúra podozrieva spoločnosť Gucci, ktorá je súčasťou francúzskej skupiny Kering, že dane zo ziskov pochádzajúcich z predaja v Taliansku platila vo Švajčiarku, teda v krajine s výhodnejším daňovým režimom. Prokuratúra je presvedčená, že módny dom mal prostredníctvom spoločnosti Luxury Goods International (LGI) so sídlom vo Švajčiarsku zdaňovať svoje zisky. LGI väčšine značiek, ktoré zastrešuje, zabezpečuje distribúciu a logistiku.

Módny dom Gucci.
Zdroj: FB/Gucci

Skupina Kering uviedla, že o správnosti a transparentnosti svojich aktivít nemá nijaké pochybnosti a aktívne spolupracuje s príslušnými úradmi.

Vyšetrovaniu sa podrobili súčasný výkonný riaditeľ firmy Gucci Marco Bizzarri a jeho predchodca Patrizio Di Marco.


Galéria

Módny dom Gucci. Marco Bizzarri, výkonný riaditeľ Módny dom Gucci.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články