Roman a Eduard lákali ženy neodolateľnými ponukami: Čakali ich hrozivé muky, detaily pekla | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Roman a Eduard lákali ženy neodolateľnými ponukami: Čakali ich hrozivé muky, detaily pekla

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Getty Images
09.11.2018 15:55

BRATISLAVA - Polícia obvinila dvojicu mužov z obchodovania s ľuďmi. Ako ďalej na sociálnej sieti informuje polícia, 39-ročný Roman L. a 42-ročný Eduard S. z okresu Nové Zámky v priebehu roka 2017 zlákali minimálne tri ženy vo veku 24, 28 a 33 rokov na údajnú prácu v zahraničí či záujem o vzťah.


Ženy následne odviezli do rakúskeho Salzburgu, kde ich nútili k prostitúcii. Zárobky si muži podľa polície nechávali pre seba, ženy údajne bili, podávali im omamné látky a dávali im iba suchú stravu, aj to iba občas. "Jedna obeť bola občianka Maďarska a dve obete sú občiankami SR," uviedol riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Ladislav Csémi s tým, že páchatelia sa ženám vyhrážali násilím proti nim samotným ako aj proti ich rodinným príslušníkom a deťom. "Páchatelia týmto skutkom zarobili 90-tisíc eur," povedal Csémi. V prípade dokázania viny hrozí dvojici väzenie na 12 až 20 rokov.

Polícia pripomína, že ak by sa niekto ocitol v podobnej situácii, je potrebné volať na telefónne číslo 112, kontaktovať políciu, slovenské veľvyslanectvo alebo konzulát. Národná linka pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi je 0800 800 818.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
VIDEO: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články