°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

FOTO Psovod so služobným psom vypátrali na Orave nezvestnú ženu: Chcela spáchať samovraždu

Policajný psovod so službným psom vypátrala nezvestnú ženu.
Policajný psovod so službným psom vypátrala nezvestnú ženu.
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
11.10.2018 16:25

BRATISLAVA/DOLNÝ KUBÍN – Policajný psovod so služobným psom vypátral na Orave nezvestnú ženu, u ktorej hrozilo, že spácha samovraždu. Policajti ženu preniesli z neprístupného terénu a odovzdali do starostlivosti záchranárom. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.


Polícia v Dolnom Kubíne podľa jej slov prijala v piatok 5. októbra oznámenie o nezvestnosti 40-ročnej ženy. "Žena vo večerných hodinách odišla z miesta bydliska smerom k horskému priechodu Príslop. Podľa získaných informácií hrozilo, že si chce siahnuť na život. Do pátrania po nezvestnej žene bol povolaný aj psovod so služobným psom Metro. V hustom krovinatom poraste pes vyštekal nezvestnú ženu, ktorá ležala na zemi a nejavila známky života," uviedla Balogová.

FOTO Psovod so služobným
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Žena bola v bezvedomí, psovod jej skontroloval životné funkcie, uložil do stabilizovanej polohy. Nebola schopná komunikácie, plytko dýchala, preto psovod požiadal o rýchle privolanie rýchlej zdravotnej pomoci. "Do príchodu záchranárov policajné hliadky ženu preniesli z neprístupného terénu. Následne si ju prevzali do starostlivosti záchranári," uzavrela hovorkyňa.


Galéria

Policajný psovod so službným

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články