°C

Sobota, 15. august 2020. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Hrozivý pád batoľaťa v Ostrave: FOTO Zmizlo v úzkej plastovej rúre, mala hĺbku štyri metre

Plastová rúra bola podľa hasičov hlboká štyri metre a mala šírku len 40-centimetrov.
Plastová rúra bola podľa hasičov hlboká štyri metre a mala šírku len 40-centimetrov.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
05.10.2018 10:00

OSTRAVA – Len 18-mesačné dieťatko malo šťastie v nešťastí. Počas prechádzky s babičkou skončilo v rúre, ktorá mala šírku len 40-centimetrov. Nepríjemná udalosť sa stala v Ostrave v stredu podvečer. Záchranná akcia trvala niekoľko minút, otvor podľa hasičov nebol ničím zakrytý. Dieťa síce skončilo v nemocnici, no nemalo utrpieť žiadne zranenia.


Situácia si vyžiadala zásah dvoch hasičských jednotiek zo staníc Poruba a Zábřeh. Podľa vyjadrenia hasičov bola plastová rúra hlboká štyri metre a veľmi úzka.

Plastová rúra bola podľa
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

„Vďaka tomu, že dieťa malo na sebe pevnú jesennú bundu s kapucňou, mohli hasiči použiť na jeho včasné vytiahnutie dlhú tyč, zakončenú háčikom,“ informovalo HZS Moravskosliezskeho kraja.

Desivá udalosť sa stala v stredu podvečer. S dieťaťom sa prechádzala babička. "Dno tvorilo kamenie a hlina a bolo bez vody," uviedli hasiči, pričom ujasnili, že otvor nebol zaistený a nachádzal sa medzi areálom Technickej univerzity Ostrava a Fakultnej nemocnice Ostrava.

Batoľa si síce poplakalo, no komunikovalo. Záchranná akcia trvala niekoľko minút. Dieťa sa podarilo zachrániť bez jediného škrabanca. "Bolo bez viditeľných známok zranení, pre istotu ale odišlo s babičkou sanitkou na kontrolu do nemocnice," dodali hasiči.


Galéria

Plastová rúra bola podľa Plastová rúra bola podľa Plastová rúra bola podľa

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články