Štvrtok, 13. máj 2021. Meniny má Servác, zajtra Bonifác.

Podgurážený lekár (70) v Žiline: Pod vplyvom alkoholu ordinoval na pohotovosti

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
06.09.2018 18:00

ŽILINA – O treste pre 70-ročného lekára, ktorý vykonával v utorok (4.9.) pohotovostnú službu na oddelení urológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline pod vplyvom alkoholu, rozhodne sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Žilina. Informoval o tom hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Milan Cisarik.


Doplnil, že prokurátor Okresnej prokuratúry Žilina podal obžalobu na lekára v takzvanom superrýchlom konaní. "O podanej obžalobe bude rozhodovať sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Žilina," uviedol Cisarik.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík informoval, že policajti obvinili 70-ročného Pavla z okresu Žilina, ktorému namerali pri dychovej skúške 1,63 promile, z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. "Poverený príslušník PZ skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok," doplnil Moravčík.

Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej išlo o skúseného dlhoročného odborníka, s ktorým v minulosti nemali žiadne problémy. "Alkohol pri práci zdravotníka je však u nás absolútne neprípustný. Ide o vážne porušenie pracovnej disciplíny, preto s lekárom okamžite ukončíme pracovný pomer. Dotknutej pacientke sa ospravedlňujeme za vzniknuté komplikácie. Zdravotnú starostlivosť sme okamžite zabezpečili ďalším lekárom," uviedla Záteková.

Doplnila, že u zamestnancov FNsP pravidelne realizujú aj náhodné kontroly dychovou skúškou. "Tento rok išlo už o 150 prípadov, všetky boli negatívne," dodala hovorkyňa žilinskej fakultnej nemocnice.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články