Najodpornejšia hyena v ľudskej koži! Igor zničil život rodine, hrozivé detaily zvrhlostí | Topky.sk

Pondelok, 20. august 2018. Meniny má Anabela, zajtra Jana.

Najodpornejšia hyena v ľudskej koži! Igor zničil život rodine, hrozivé detaily zvrhlostí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
13.02.2018 17:00

BANSKÁ BYSTRICA - Súhrnný trest trinásť rokov odňatia slobody za zločiny znásilnenia, sexuálneho násilia, vydierania a ublíženia na zdraví voči maloletej družkinej dcére potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 53-ročného Igora Medveďa z Michalovej v okrese Brezno.


Medveďa na odvolacie konanie eskortovali z väzenia, kde si odpykáva trest deväť rokov a osem mesiacov za pokus znásilnenia vlastnej dcéry. Maloletú družkinu dcéru Zuzanu atakoval Medveď v rokoch 2011 až 2013 v ich dome v Pohronskej Polhore.

Opakovane ju sexuálne zneužíval v čase, keď družka nebola doma. Následne dievčaťu hrozil zabitím, aby to nikomu nepovedalo. Tým spáchal pokračovacie zločiny sexuálneho násilia a vydierania a v jednom prípade aj ublíženia na zdraví. Zločin znásilnenia maloletej Medveď spáchal v januári 2013 v čase, keď bolo dievča tehotné.

Na Okresnom súde v Brezne Medveď odmietol, že by bol dievča atakoval. Tvrdil, že si to celé vymyslela, aby rozbila jeho vzťah s matkou. Prvostupňový súd ho najprv spod obžaloby oslobodil, ale po doplnení dokazovania na pokyn odvolacieho súdu ho uznal za vinného v celom rozsahu obžaloby.

Medveď sa odvolal a opakoval, že dievča neznásilnil, sexuálne nezneužíval, ani sa mu nevyhrážal zabitím. Krajský súd mu nevyhovel a poukázal na znalecký posudok, podľa ktorého si dievča nemohlo vymyslieť celú genézu prípadu a odvolanie násilníka zamietol. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné a sudca nariadil výkon trestu.

U Medveďa ide o súhrnný trest, čo znamená, že predchádzajúci trest deväť rokov a osem mesiacov za pokus znásilnenia zvýšili o ďalšie tri roky a štyri mesiace. Trest si Medveď odpyká v ústave so stredným stupňom stráženia. Za sexuálne zločiny voči maloletej a dokonca tehotnej osobe možno uložiť trest sedem až pätnásť rokov.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Pixabay.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články