Opitý český kamionista dostal podmienku: Za volant si tri roky nesadne | Topky.sk

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Opitý český kamionista dostal podmienku: Za volant si tri roky nesadne

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/KR HaZZ v Bratislave
21.12.2017 10:35

RUŽOMBEROK - Opitého českého kamionistu, ktorý sa v pondelok (18.12.) uzamkol pred policajtmi v kabíne motorového vozidla Daf s návesom, uznal v stredu (20.12.) Okresný súd v Ružomberku v skrátenom konaní za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.


Podľa hovorkyne Krajského súdu v Žiline Lenky Belavej sudca pre prípravné konanie vydal rozkaz, ktorým Martinovi K. uložil trest odňatia slobody vo výmere dvoch rokov, s podmienečným odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu tri roky. "Ďalej mu uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na dobu troch rokov a trest vyhostenia na dobu dvoch rokov," uviedla.

Opitého kamionistu zastavili policajti na ceste 1/18 v mestskej časti Ružomberka, Černovej po tom, ako si všimli jeho nekoordinovanú jazdu zo strany na stranu. Muž však na opakované výzvy, aby z vozidla vystúpil, nereagoval, preto musela polícia použiť donucovacie prostriedky, rozbili obrannou tyčou okno na spolujazdcových dverách a do kabíny nastriekali slzotvorný plyn. Počas kontroly sa Martin K. podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,27 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/KR HaZZ v Bratislave

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články