VIDEO Veľké policajné kontroly v Senici a v Nitre: 24 Srbov poputuje domov, pracovali načierno | Topky.sk

Streda, 15. august 2018. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

VIDEO Veľké policajné kontroly v Senici a v Nitre: 24 Srbov poputuje domov, pracovali načierno

Kontroly vo fabrikách.
Kontroly vo fabrikách.
Zdroj: Facebook/Polícia
14.02.2018 19:20

NITRA - Po kontrole v priemyselnom parku v Nitre príslušníci oddelenia cudzineckej polície uložili 24 občanom Srbska trest administratívneho vyhostenia. Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová, dôvodom bolo porušenie podmienok pobytového režimu z ich strany a tiež vykonávanie nelegálnej práce na našom území.


"Cudzincom bolo za opakované porušenie všeobecne záväzných právnych predpisov, konkrétne zákona o pobyte cudzincov a zákona o službách zamestnanosti udelené administratívne vyhostenie bez zákazu vstupu a zároveň určená 30-dňová lehota na vycestovanie," uviedla Baloghová.

Policajti tiež skontrolovali priestory firmy v Senici, kde zistili 10 priestupkov na úseku cudzineckého režimu, ktoré riešili uložením blokovej pokuty. 

VIDEO Veľké policajné kontroly
Zdroj: Facebook/Polícia

"Cudzinci porušili povinnosť preukázať na požiadanie policajta totožnosť a oprávnenosť pobytu predložením platného cestovného dokladu a dokladu o pobyte," povedala Baloghová. Ako dodala, policajti v rámci tejto kontroly skontrolovali 48 štátnych príslušníkov Srbska a 21 štátnych príslušníkov Bosny a Hercegoviny.


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Facebook/Polícia
VIDEO: Facebook/Polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články