Nedeľa, 26. september 2021. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Policajti zverejnili VIDEO šialenej jazdy: S mikrobusom plným ľudí sa rútil v protismere na D2

Zdroj: Foto: polícia
01.12.2017 11:30

LOZORNO - Policajti mýtnej polície sa pri výkone služby nestačili diviť. Vodič mikrobusu vošiel do protismeru a ohrozil tak seba a ďalších 14 ľudí, ktorí sa s ním viezli. Nebezpečný manéver je zachytený na videu.


Incident sa stal ešte v utorok krátko po 14-tej hodine. Muži zákona zaznamenali počas bežného výkonu služby jazdu vodiča prechádzajúceho v protismernej časti cesty v smere do Lozorna. "Vodič na ceste, pri zjazde na diaľnicu D2, vošiel do protismeru, čím ohrozil 2 vozidlá, ktoré uvedeným úsekom v tom čase prechádzali," opísala hovorkyňa bratislavských policajtov Veronika Slamková. 

Pozrite si video, ktoré situáciu zachytáva. 

Vodič mikrobusu Iveco s malackou štátnou poznávacou značkou svojou nebezpečnou jazdou závažne ohrozil nielen svoj život a zdravie, ale aj život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. Spolu s ním bolo v mikrobuse 15 osôb. Policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz. 

Policajti zverejnili VIDEO šialenej
Zdroj: Foto: polícia


Prečítajte si aj: Odstrašujúce VIDEO z tragickej nehody: Jazda v protismere si vyžiadala život spolujazdca


Polícia upozorňuje, že vodiči jazdou v protismere okrem toho, že ohrozujú bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, sa zároveň dopúšťajú priestupku, za ktorý je možné uložiť pokutu až do 300 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do dvoch rokov. "Opätovne preto vyzývame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby jazdili bezpečne, dodržiavali dopravné predpisy a rešpektovali dopravné značenie. Je nevyhnutné správať sa v cestnej premávke disciplinovane, predvídavo a ohľaduplne," zdôraznila Slamková. 


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Polícia;
VIDEO: Polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články