°C

Sobota, 29. február 2020. Meniny má Radomír, zajtra Albín.

Ružomberčanka, ktorá pomočila a spálila korán, je vo väzbe: Extrémizmus! Hrozí jej mastný trest

Zdroj: YouTube, mirror.co.uk, ultimosegundo.ig.com.br
17.02.2017 12:30

BRATISLAVA - Slovenka, ktorá sa prezentovala na internete pálením koránu a močením naň, pravdepodobne nevyviazne bez trestu. Sheila Sz. skončila v rukách polície a prokuratúra ju stíha pre „zločin výroby extrémistických materiálov“. Hrozí jej až šesť rokov väzenia.


Slovenka sa rozhodla bojovať proti islamu a moslimom tak, že svätú knihu islamu roztrhala, pomočila, poliala benzínom a podpálila. Jej činom sa zaoberali aj svetové médiá a naša krajina bola prezentovaná vo veľmi zlom svetle. Moslimov nazvala parazitmi a vyhlásila, že ju nič nezastaví pred tým, aby vyjadrovala svoj názor proti nim. Vo svojom konaní bola odhodlaná pokračovať.

Ružomberčanka, ktorá pomočila a
Zdroj: YouTube, mirror.co.uk, ultimosegundo.ig.com.br

Mnohí ľudia v zahraničí si spájali konanie Slovenky so Slovenskom a postojmi Slovákov, čo v čase terorizmu môže predstavovať vážnu hrozbu proti bezpečnosti našej krajiny.

Ružomberčanka, ktorá pomočila a
Zdroj: YouTube, mirror.co.uk, ultimosegundo.ig.com.br

Generálna prokuratúra koná

"Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom po vyhodnotení informácií operatívneho charakteru, zabezpečili v súčinnosti s Policajným zborom SR zadržanie osoby Sheila Sz., ktorá je stíhaná od 16. 2. 2017 pre zločin výroby extrémistických materiálov," informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Podľa nej bola obvinená Sheila Sz. dnes zadržaná, pretože existujú dôvody väzby útekovej a obavy z pokračovania v trestnej činnosti. Žena z Ružomberka sa mala zúčastniť na výrobe obrazovo-zvukového materiálu podnecujúceho k nenávisti a násiliu proti skupine obyvateľov pre ich náboženské (islamské) vyznanie.

Ružomberčanka, ktorá pomočila a
Zdroj: YouTube, mirror.co.uk, ultimosegundo.ig.com.br

Trest môže byť vysoký

Hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová dodala, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil 24-ročnú ženu zo:

  • zločinu výroby extrémistických materiálov (trestná sadzba 3 až 6 rokov)
  • v súbehu s prečinmi násilie proti skupine obyvateľov (trestná sadzba 6 mesiacov až 3 roky),
  • hanobenie národa, rasy a presvedčenia (trestná sadzba 1 až 3 roky),
  • podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti (trestná sadzba až na 3 roky).

Za tieto trestné činy jej v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody od šesť mesiacov až do šiestich rokov.

Ružomberčanka, ktorá pomočila a
Zdroj: YouTube, mirror.co.uk, ultimosegundo.ig.com.br

Čoho sa Ružomberčanka dopustila?

Obvinená sa mala podieľať na videu zverejnenom na internete. Na videu ukazuje knihu s nápisom The Quran, o ktorej opakovane tvrdí, že je to korán. Vytrháva z nej strany, hádže ich na zem (jednou zo strán si na videu utrie zadok, roztrhanú knihu pomočí) a potom ich zapáli. Na zverejnenom videu môžno vidieť, ako o okrem iného hovorí: „ ... v žiadnom prípade ma nikto nezastaví, aby som zabránila teda zabránila, pozastavila moje vysielanie videí, alebo fotografií alebo písomných názorov, čo sa týka islamu. Proste za tým si stojím a sú to pre mňa paraziti, ktorí sú horší ako svrab, aby keď sa nevedia prispôsobiť oni nám, tak tu nemajú čo hľadať. ... Tak som sa rozhodla, že patrí to obecne čisto iba k islamom, k muslimom a islamu. Všetkých si Vás postupne budem loviť a každý kto sa mi postaví do cesty a bude ma chcieť zastaviť tak dopadne veľmi ťažko na hubu. ... tak isto ma nejak nezastavia a pôjdem po každom muslimovi. ... Týmto všetkých zvolávam, každý kto bude silný a odvážny a bude mať odvahu sa postaviť tejto celej skorumpovanej zasranej nákazy, alebo parazitných svrabov alebo jak to nazvať tak s hrdosťou pôjdem s Vami a keďže ja som zákon a tak isto kat a bez ohľadu nato, či to bude žena, dieťa, alebo chlap, každého kto sa mi postaví do cesty bez problémov oddelám. Týmto odkazujem všetkých za Československo, zvolávam všetkých do boja.“

Príslušníci NAKA ženu zadržali v skorých ranných hodinách v Ružomberku. Zaistili tiež päť mobilných telefónov, pamäťové médiá a vlajky Slovenskej republiky.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: YouTube, mirror.co.uk, ultimosegundo.ig.com.br

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články