Policajný zásah v bratislavskom hoteli: Zadržali medzinárodne hľadaného Čecha | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Policajný zásah v bratislavskom hoteli: Zadržali medzinárodne hľadaného Čecha

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
27.07.2016 10:00

BRATISLAVA - Polícia zatkla v pondelok (25.7.) v dopoludňajších hodinách v jednom z bratislavských hotelov medzinárodne hľadaného Jána B., ktorý bol v Českej republike odsúdený za závažnú ekonomickú trestnú činnosť.


Akcia v jednom z luxusných hotelov v Starom meste prebehla podľa hovorcu Prezídia Policajného zboru SR Michala Slivku rýchlo a bez povšimnutia verejnosti. Po 48-ročnom Čechovi pátrali prezidiálni cieľoví pátrači spolu s českými kolegami.

Krajský súd v Brne uznal Jána B. vinným zo spáchania opakovaných trestných činov podvodov a vymeral mu trest odňatia slobody v dĺžke dvanásť a pol roka. Európsky zatýkací rozkaz vydal sudca v máji tohto roku.

Podvody páchal zadržaný Čech od konca deväťdesiatych rokov až do roku 2011. Napriek svojej platobnej neschopnosti dokázal v 38 prípadoch oklamať svoje obete. Vydávajúc sa za úspešného podnikateľa od nich vylákal veľké finančné čiastky, ktoré sa pohybovali od desiatok tisíc až po milióny českých korún.

Veritelia poskytovali podvodníkovi peniaze v domnienke ich zhodnotenia. Podvodným konaním spôsobil celkovú škodu 13.187.000 Kč. Na Slovensku sa mal zdržiavať už v čase, keď voči nemu v ČR prebiehalo trestné konanie. Podľa Slivku mal prebývať v menších hoteloch v okolí Bratislavy a využívať mestskú anonymitu v reštauráciách a baroch v centre mesta. V súčasnosti je Ján B. v cele policajného zaistenia. Príslušný krajský prokurátor rozhoduje o vydávacej väzbe.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články