Megakrádež liekov je objasnená: Páchateľom hrozí 10 až 20 rokov za mrežami | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Megakrádež liekov je objasnená: Páchateľom hrozí 10 až 20 rokov za mrežami

Paracetamol sa postará nielen o otupenie bolesti, ale aj osobnosti človeka.
Paracetamol sa postará nielen o otupenie bolesti, ale aj osobnosti človeka.
Zdroj: tabletky-na-erekciu-merlix
07.06.2016 16:27

BRATISLAVA - Polícia objasnila prípad krádeže liekov v treťom bratislavskom okrese zo dňa 24. mája 2016, ktorou bola spôsobená škoda vo výške takmer 568.000 eur. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.


"Do dvoch týždňov od spáchania skutku už čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu krádeže 34-ročný Ján CH. z Bratislavy. Na podklade zabezpečenej dôkaznej situácie bolo v danom prípade vyšetrovateľom Policajného zboru vznesené obvinenie aj 39-ročnému Danielovi P. z okresu Senica zo zločinu podielnictva a 38–ročnému Radovanovi T. z Bratislavy z obzvlášť závažného zločinu podielnictva," uviedla Mihalíková.

Podľa polície sa mal obvinený Ján Ch. s doposiaľ neznámym páchateľom v nočných hodinách dňa 24. mája 2016 vlámať do vnútorných priestorov skladu farmaceutickej spoločnosti na Starej Vajnorskej ulici v Bratislave. Z priestoru slúžiaceho na uskladnenie liekov mali následne odcudziť lieky prevažne na liečbu onkologických ochorení.

"Obvinení Radovan T. a Daniel P. mali lieky pochádzajúce z tejto trestnej činnosti prevziať a odviesť na neznáme miesto. Policajti na základe operatívno-pátracej činnosti odcudzené lieky, ako aj osoby v tom čase podozrivé zo spáchania skutku vypátrali. Vypátraním liekov, ktoré nie sú bežne dostupné a nie sú ani voľne predajné, tak policajti znížili možný negatívny dopad na zdravie pacientov," doplnila Mihalíková.

Vyšetrovateľ PZ spracoval podnet pre prokurátora na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby. V súlade s Trestným zákonom hrozí Jánovi Ch. v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Obvineným z trestného činu podielnictva, Radovanovi T. hrozí trest odňatia slobody na 12 až 20 rokov a Danielovi P. na tri až osem rokov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články