Niekto dostal chuť na sladké: Krádež pol tony medu, celková škoda 3450 eur | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Niekto dostal chuť na sladké: Krádež pol tony medu, celková škoda 3450 eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
07.06.2016 16:07

BUZITKA – Viac ako 500 kilogramov medu ukradol neznámy páchateľ v noci z nedele na pondelok (6.6.) v obci Buzitka, v miestnej časti Dóra (okres Lučenec). Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová, majiteľovi zo Smižian spôsobil krádežou a poškodením celkovú škodu odhadnutú na 3450 eur.


„Neznámy páchateľ odviazal lano na plachte nákladného priestoru vozidla V3S a cez takto vzniknutý otvor vošiel dovnútra. Tam ukradol dve plastové nádoby s 90 kilogramami agátového medu,“ priblížila hovorkyňa.

Podľa jej ďalších slov následne prešiel k miestnosti na spracovanie medu, umiestnenej na návese, do ktorej sa vlámal. „Odcudzil z nej plastovú nádobu s agátovým medom s hmotnosťou 45 kilogramov, 11 hliníkových nádob s kvetovým medom s celkovou hmotnosťou 385 kilogramov a dve prázdne hliníkové nádoby,“ dodala. Vyšetrovateľ v Lučenci už začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže. „Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ uzavrela Faltániová.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články