°C

Štvrtok, 26. november 2020. Meniny má Kornel, zajtra Milan.

Brutálny útok pri Michalovciach: Palicami bili rodinu pred očami detí, Pavol skončil v kóme!

Miriam prehovorila o útoku skupiny susedov
Miriam prehovorila o útoku skupiny susedov
Zdroj: TV JOJ
07.07.2014 21:03

OBORÍN – Posedenie na dvore domu spoločne s deťmi sa v sekunde zmenilo v horor a boj o život. Rodina z Oborína pri MIchalovciach sa stala obeťou útoku skupiny susedov z osady. Najhoršie na tom skončil Pavol, ktorý sa snažil príbuzných brániť. Vytiahli ho pred dom, kde do dobili do bezvedomia. Informáciu priniesla vo večerných správach TV JOJ.


Útočníci prišli podľa jednej zo sestier do ich domu ozbrojení palicami a začali sa rodine slovne vyhrážať. Cez otvorenú bránu vošli na ich pozemok a následne fyzicky zaútočili na jednu zo žien.

"Dostala som asi štyri rany do hlavy. Padla som na zem. Z hlavy mi tiekla krv. Brat mi zachránil život," povedala pre televíziu Miriam s tým, že susedia k nim prišli s jasným úmyslom, všetkých pozabíjať.  Neľútostne sa pustili aj do Pavla, ktorý chcel sestru brániť. Vytiahli ho pred dvor a tam ho bili hlava-nehlava. "Zozadu mu dali silnú ranu palicou. Jedným úderom ho zložili. Padol na zem a zostal ležať. Lekárka povedala, že prvý úder bol smrteľný. On už takzvane nežije. Dýchajú za neho prístroje," dodala so slzami v očiach napadnutá žena. Údajne sa útočníci nezastavili ani potom, čo zostal Pavol bezvládne ležať na zemi. Udierali ho po hlave aj chrbte. Podľa nemocnice kam Pavla previezli, je pacient v kritickom stave. "Pacient je v umelom spánku v hlbokom bezvedomí," uviedol pre topky hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Keďže útočníci bývajú neďaleko miesta celého incidentu, rodina žije v neustálom strachu. O pomoc žiadajú políciu.

Podľa policajného hovorcu Alexandra Szabóa polícia intenzívne na prípade pracuje. "Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví, prečin porušovania domovej slobody a prečin výtržníctva. Páchateľom hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na päť až dvanásť rokov," uviedol Szabó.


Nástroje k článkuZDROJ: TV JOJ, Topky
FOTO: TV JOJ,

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články