Nové fakty o brutálnom útoku pri Michalovciach: Pavol je v kóme, útočníkov chytili! | Topky.sk

Pondelok, 16. júl 2018. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Nové fakty o brutálnom útoku pri Michalovciach: Pavol je v kóme, útočníkov chytili!

Miriam prehovorila o útoku na susedov
Miriam prehovorila o útoku na susedov, Zdroj: TV JOJ
09.07.2014 10:15

OBORÍN - Michalovskí policajti objasnili brutálny útok na obyvateľov domu v obci Oborín, okres Michalovce, ku ktorému došlo začiatkom júla tohto roku.


Košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó informoval, že vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v tejto súvislosti obvinil päť osôb, dvoch mužov vo veku 26 a 38 rokov, dve ženy vo veku 34 a 54 rokov a jedného mladistvého (17). 

"Všetci piati sú obvinení z prečinu výtržníctva, dve ženy a 26-ročný muž aj z prečinu porušovanie domovej slobody a ďalší 38-ročný muž spolu s mladistvým chlapcom aj zo zločinu ublíženia na zdraví," uviedol Szabó. Vyšetrovanie podľa neho objasnilo niektoré skutočnosti, ako k útoku došlo.

Po predchádzajúcej slovnej hádke, traja obvinení neoprávnene spoločne vošli cez neuzamknutú bránku na dvor rodinného domu, kde jedna z obvinených fyzicky napadla poškodenú 35-ročnú ženu. Udierala ju rukami a neskôr aj drevenou palicou. Spôsobila jej zranenia s dobou liečenia do siedmich dní. 

"Poškodenej na pomoc prišiel jej 31-ročný brat, ktorého fyzicky napadli ďalší traja obvinení. Udierali ho po rukách a tele. Následne všetci vyšli z dvora na ulicu, kde 38-ročný obvinený muž udrel drevenou palicou po hlave poškodeného, ktorý spadol na zem. Tam ho následne ešte obvinený mladistvý chlapec viackrát udrel drevenou palicou," doplnil hovorca.

Spôsobili mu tak veľmi ťažké zranenia mozgu, muž utrpel viacnásobné zlomeniny lebky, krvácanie do mozgu a ťažký opuch mozgu. Poškodený je v kóme, podľa Szabóa bez možnosti zlepšenia stavu, jeho stav je nevyliečiteľný s prognózou nezlučiteľnou so životom. 

"Sedemkrát súdne trestaného, 38-ročného obvineného zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na jeho väzobné stíhanie. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí väzenie od jedného až do desiatich rokov," uzavrel hovorca.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TV Joj

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články