Toto je aktér brutálnej bitky pri Michalovciach: Zdrvujúca správa z nemocnice, Pavol je mŕtvy! | Topky.sk

Pondelok, 16. júl 2018. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Toto je aktér brutálnej bitky pri Michalovciach: Zdrvujúca správa z nemocnice, Pavol je mŕtvy!

Bitka v Oboríne
Bitka v Oboríne, Zdroj: TV JOJ
11.07.2014 09:31

OBORÍN – Útok na rodinu v Oboríne v okrese Michalovce, ku ktorému došlo 2. júla, má tragickú dohru. Pavol (†31), ktorý hrdinským činom zachránil svoju dobitú sestru, podľa vyjadrenia hovorcu nemocnice Tomáša Kráľa včera v nemocnici po týždni v kóme zraneniam podľahol.


Polícia už vypátrala päticu osôb, ktoré majú útok na svedomí a obvinila ich z prečinu výtržníctva a zo zločinov porušovania domovej slobody aj ublíženia na zdraví. Vzhľadom na okolnosti bude zrejme skutok prekvalifikovaný na zabitie.

Obyvatelia rodinného domu v Oboríne sa však stále boja o svoje životy. Obvinení sa totiž neštítili vojsť ani do oploteného dvora, kde napadli Pavlovu sestru Miriam (35). Jedna zo žien ju bila rukami aj palicou, čím jej spôsobila zranenia, z ktorých sa musela liečiť sedem dní.

Bitka v Oboríne
Zdroj: TV JOJ

„Poškodenej na pomoc prišiel jej 31-ročný brat, ktorého fyzicky napadli ďalší traja obvinení. Udierali ho po rukách a tele. Následne všetci vyšli z dvora na ulicu, kde 38-ročný obvinený muž udrel drevenou palicou po hlave poškodeného, ktorý spadol na zem. Tam ho následne ešte obvinený mladistvý chlapec viackrát udrel drevenou palicou,“ doplnil policajný hovorca Alexander Szabó.

Vážne zranenia sa ukázali ako tragické, keďže išlo o viacnásobné zlomeniny lebky, krvácanie do mozgu a ťažký opuch. Dvojici obvinených mužov (26, 38) a dvom ženám (34, 54) za tento čin hrozí trest 7 až 10 rokov, piatemu členovu tejto skupiny, 17-ročnému mladíkovi, polovičný. 


Galéria

Bitka v Oboríne Bitka v Oboríne Bitka v Oboríne

Nástroje k článkuZDROJ: bap
FOTO: TV Joj

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články