Colníci v Bratislave zadržali Rumunov: Šperky z mosadze a medi vydávali za zlaté | Topky.sk

°C

Štvrtok, 14. november 2019. Meniny má Irma, zajtra Leopold.

Colníci v Bratislave zadržali Rumunov: Šperky z mosadze a medi vydávali za zlaté

Nelegálny tovar, ktorý našli colníci pri kontrole motorového vozidla na hraničnom priechode Berg.
Nelegálny tovar, ktorý našli colníci pri kontrole motorového vozidla na hraničnom priechode Berg.
Zdroj: SITA
16.07.2013 18:03

BRATISLAVA - Colníci v spolupráci s políciou dnes okolo obeda pri kontrole na hraničnom priechode Petržalka - Berg odhalili v dutine osobného motorového vozidla 20 "zlatých" pečatných prsteňov, sedem náramkov a jednu obrúčku. Spotrebiteľov tak ochránili pred podvodom. Informovala o tom Zuzana Pavlíková z Colného úradu Bratislava.


"Bratislavskí colníci v rámci operatívnej kontroly s využitím mobilného skeneru a služobného psa odhalili v dutine osobného motorového vozidla šperky, ktoré vyzerali na prvý pohľad ako zlaté. Vozidlo bolo evidované vo Veľkej Británii a posádka pochádzala z Rumunska," priblížila prípad Zuzana Pavlíková. Majitelia by podľa Pavlíkovej šperky predali pravdepodobne za vyššiu sumu, lebo by tvrdili, že sú zlaté. Kontrola šperkov, deklarovaných ako výrobky zo zlata, však preukázala, že sú z mosadze a medi, čím sa výrazne znižuje ich hodnota. Slováci, ktorí by šperky kúpili ako zlaté, by sa stali obeťami podvodu. Prípad sa ďalej vyšetruje.


Galéria

Nelegálny tovar, ktorý našli Nelegálny tovar, ktorý našli Nelegálny tovar, ktorý našli Nelegálny tovar, ktorý našli Nelegálny tovar, ktorý našli

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články