Úlovok colníkov: Zaistili vyše 25 ton oleja, škoda 2500 eur | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Úlovok colníkov: Zaistili vyše 25 ton oleja, škoda 2500 eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
17.07.2013 09:28

ČENKOVCE - Viac ako 25 ton minerálneho oleja bez príslušných dokladov zaistili trnavskí colníci v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva v Čenkovciach v okrese Dunajská Streda.


Únik na dani by v tomto prípade predstavoval viac ako 2 500 eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Colného úradu v Trnave Iveta Švárna.

Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy pri kontrole skladov v bývalom poľnohospodárskom družstve zbadali podozrivé cisterny. Zistili, že z poľskej cisterny sa do cisternových vozidiel so slovenskými evidenčnými číslami prečerpával minerálny olej. Na výzvu colníkov bolo prečerpávanie zastavené. V cisternách bolo 25 157 kilogramov minerálnych olejov, pri vozidlách boli poľský vodič cisterny a jeden slovenský občan. Pri výpovedi uviedli, že vykurovací olej doviezli z Nemecka cez Poľsko a údajne smeroval do Maďarska. Majiteľ nevedel preukázať pôvod a spôsob nadobudnutia minerálneho oleja a predložiť doklad o vyrovnaní spotrebnej dane, colníci tovar zaistili. Daňovú povinnosť colníci vyčíslili na 2 515 eur. Majiteľ tovaru spotrebnú daň podľa Švárnej dodatočne zaplatil.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články