Sobota, 10. december 2022. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Sexuálny škandál syna kráľovnej Alžbety II.: Je KONIEC… Polícia od toho dáva ruky preč!

princ Andrew Galéria fotiek (6)
princ Andrew
Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Londýnska Metropolitná polícia (MPS) po prešetrení obvinení zo sexuálneho útoku, ktoré voči britskému princovi Andrewovi vzniesla Američanka Virginia Giuffreová, rozhodla, že v tejto veci nepodnikne nijaké ďalšie kroky. Informovala o tom v pondelok stanica Sky News.


MPS prehodnocovala dokument zverejnený v auguste tohto roku, ktorý bol súčasťou žaloby Virginie Giuffreovej voči vojvodovi z Yorku Andrewovi. Skúmala aj obvinenia, že Ghislaine Maxwellová, priateľka finančníka a odsúdeného pedofila Jeffreyho Epsteina, sa podieľala na obchodovaní so ženami a dievčatami v Británii, ako aj na ich zneužívaní a týraní.

"Posúdenie je ukončené a my nebudeme prijímať nijaké ďalšie kroky," uviedla Metropolitná polícia vo vyhlásení zverejnenom v nedeľu večer. Britská polícia teda nebude pokračovať vo vyšetrovaní ani jedného z týchto prípadov.

Sexuálny škandál syna kráľovnej
Galéria fotiek (6)
Princ Andrew obvinenia Virgínie Giuffreovej od začiatku odmietal.
Zdroj: Profimedia

Giuffreová 61-ročného princa Andrewa žalovala za to, že ju údajne viackrát sexuálne napadol v roku 2001, keď mala 17 rokov. K útokom došlo podľa nej pred viac ako 20-timi rokmi v nehnuteľnostiach Epsteina a jeho priateľky Maxwellovej.

Princ Andrew, druhý syn kráľovnej Alžbety II., tieto obvinenia už v roku 2019 odmietol a povedal, že s Giuffreovou nikdy nemal pohlavný styk. Pre škandál okolo jeho priateľstva s Epsteinom bol pozbavený výkonu všetkých povinností člena kráľovskej rodiny.

Epstein, spáchal samovraždu v auguste 2019 vo federálnej väznici v New Yorku v čase, keď čakal na súd v súvislosti s obvineniami z obchodu s bielym mäsom.

Andrew mal mať s
Galéria fotiek (6)
Princ Andrew a Virginia Giuffre
Zdroj: SITA, Radar Online

Sexuálny škandál syna kráľovnej Alžbety II.: Je KONIEC… Polícia od toho dáva ruky preč!

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články