°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Depresie, alkohol a pokus o samovraždu: Slávna Češka si prešla peklom!

Eva Holubová
Eva Holubová
Zdroj: Instagram
07.03.2020 00:00

PRAHA - Prežila si svoje! Pri mene dnešnej oslávenkyne Evy Holubovej si hádam každý vybaví viaceré obľúbene počiny, v ktorých účinkovala. Spomenúť možno filmy Pelíšky, Pupendo, Requiem pro panenku, či Účastníci zájezdu. Život úspešnej herečky je však poznačený aj náročnými chvíľami. Umelkyňa bojovala s depresiami i alkoholom. Ako po rokoch priznala na prahu dospelosti sa dokonca poúsila o samovraždu.


Eva Holubová sa narodila 7. marca 1959 v Prahe. Študovala na gymnáziu a už vtedy sa začala venovať divadlu, keď hrala v niekoľkých amatérskych súboroch. Na DAMU sa dostala až tretí pokus. Za ten čas vystriedala viacero povolaní. Bola napríklad vychovávateľkou i učiteľkou v školke.    

Popri divadle bola Holubová úspešná aj pred kamerami. Účinkovala vo viacerých seriáloch i filmoch a pred kamerami je stále aktívna. Zmienku si určite zaslúžia počiny Requiem pro panenku, Knoflikáři, Pelíšky, Pupendo, Ene Bene, Účastníci zájezdu, Líbaš jako Buh, Gympl, či Na psí knižku. 

Herečka je vydatá za výtvarníka MIroslava Zdeňka a má dvojičky Adama a Karolínu. Je známa svojou charitatívnou činosťou. Tiež patrí medzi celebrity, ktoré otvorene hovoria o svojich démonoch...

Mala pred 40-tkou, naštartovanú kariéru, rodinu, priateľov a predsa prežívala zrejme najťažšie životné obdobie. Vo veľkej miere totiž holdovala alkoholu. Chodila po baroch, kde na stole tancovala opitá alebo sa vyzliekala do spodnej bielizne. Ako s odstupom času v relácii 13. komnata prezradila, pila preto, aby potlačila depresie.   

Nimi trpela už v mladosti. Ako 19-ročná sa dokonca pokúsila o samovraždu. „Keď u mňa nastala hormonálna zmena v dôsledku nenaplneného tehotenstva, jednoducho som chcela prestať existovať,” prezradila herečka. S pribúdajúcimi rokmi začala Eva hľadať útechu na dne pohárika. V roku 2002 našťastie prišiel zlom. Herečka nastúpila na protialkoholické liečenie, kde sa od lekárov dozvedela, že sa jej problémy s alkoholom môže práve psychická nemoc.

Herečka svoj boj s démonmi úspešne zvláda a podobne, ako mnohé mladšie kolegyne, i ona je aktívna na sociálnych sieťach. Tam sa s fanúšikmi delí o čokoľvek. A tí ju za to zbožňujú.  

Eve Holubovej už k 61. narodeninám gratuloval aj Maroš Kramár.
Eva Holubová
Zdroj: Instagram


Galéria

Eva Holubová Eve Holubovej už k Eva Holubová Eva Holubová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: instagram, Bontonfilm,

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články