Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Dražba ručne písaného textu piesne The Beatles: Fúúú, astronomická sumička!

Legendárna skupina The Beatles
Legendárna skupina The Beatles
Zdroj: Twitter/Best Beatles Radio
15.01.2020 15:50

LIVERPOOL - Spoločnosť Moments in Time ponúka v dražbe ručne písaný text piesne While My Guitar Gently Weeps legendárnych The Beatles. Text spoločne napísali už zosnulý gitarista kapely George Harrison a bubeník Ringo Starr. Ich rukopisy potvrdil expert Frank Caiazzo.


Aukcia sa začína na sume 195-tisíc dolárov (v prepočte približne 175-tisíc eur). Skladba While My Guitar Gently Weeps sa nachádza na eponymnom dvojalbume skupiny z roku 1968, ktorý je známy aj ako White Album. V piesni hosťuje gitarista Eric Clapton.

The Beatles vznikli v roku 1960 v Liverpoole a hudobná kritika ich dodnes považuje za jednu z najlepších a najvplyvnejších kapiel všetkých čias. Vo Veľkej Británii nahrali a vydali dvanásť štúdiových albumov. Kapela má na konte desať prestížnych cien Grammy, vrátane trofeje za celoživotný prínos. Formácia získala aj Oscara, a to za skladbu Let It Be z rovnomenného dokumentárneho filmu z roku 1970. V roku 1988 The Beatles uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby ako napríklad Please Please Me, Help!, Ticket to Ride, Yesterday, All You Need Is Love, Hey Jude, Come Together, A Hard Day's Night alebo And I Love Her. Speváka a gitaristu Johna Lennona zavraždil v roku 1980 v New Yorku Mark David Chapman a gitarista George Harrison v roku 2001 podľahol rakovine. Zvyšní členovia, Paul McCartney (basgitara, spev) a Ringo Starr (bicie) sú stále hudobne aktívni.


Galéria

Legendárna skupina The Beatles Skupina The Beatles The Beatles

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články