Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

Prišla o maternicu: Známu herečku museli operovať

Lena Dunham
Lena Dunham
Zdroj: SITA/AP
15.02.2018 16:00

LOS ANGELES - Americká herečka a filmárka Lena Dunham podstúpila hysterektómiu, ktorú musela absolvovať pre problémy s endometriózou. Tridsaťjedenročná Newyorčanka o chirurgickom zákroku, počas ktorého jej odstránili celú maternicu, informovala v eseji v magazíne Vogue.


Herečka podstúpila operáciu, ktorá ako uviedla, bola jej deviata, pred niekoľkými mesiacmi, po tom, ako sa jej vlani v auguste zhoršili bolesti spôsobené spomínanou chorobou. Endometrióza je chronické ochorenie, pri ktorom sa tkanivo podobné výstelke maternice (endometrium) nachádza mimo dutiny maternice. Dunham s ním bojovala desať rokov. Počas minulého roka ju v dôsledku ochorenia hospitalizovali minimálne trikrát a v apríli absolvovala operáciu vaječníkov.

Dunham uviedla, že aj napriek tomu, že nemá maternicu a nebude môcť vynosiť dieťa, plánuje sa stať matkou. "Predtým som cítila, že nemám možnosti, ale teraz viem, že ich mám. Čoskoro začnem zisťovať, či moje vaječníky, ktoré zostávajú niekde v mojom vnútri, v tej rozsiahlej jaskyni orgánov a tkaniva, majú vajíčka. Adopcia je vzrušujúcou pravdou, ktorú budem nasledovať celou mojou silou," napísala a dodala, že čoskoro dokáže veriť v to, že je v poriadku, ak nikdy nebude tehotná.

Lena Dunham zaujala verejnosť v roku 2010 nezávislým filmom Tiny Furniture, ktorý napísala i režírovala. Preslávila sa seriálom Girls (2012 - 2017), vďaka ktorému si vyslúžila osem nominácií na ceny Primetime Emmy - ako režisérka, scenáristka, výkonná producentka i herečka. Hlavná úloha v komediálnom seriáli jej v roku 2013 vyniesla aj Zlatý glóbus a v rokoch 2014 a 2015 si na konto pripísala ďalšie nominácie. V roku 2013 získala spolu s tímom aj Directors Guild Award.


Galéria

Lena Dunham Lena Dunham Lena Dunham Lena Dunham Lena Dunham

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články