Utorok, 7. február 2023. Meniny má Vanda, zajtra Zoja.

POSLEDNÉ mesiace Maríny Kráľovičovej (†95): Takto prežívala chvíle v starobinci!

Marína Kráľovičová zomrela v pondelok večer vo veku 95 rokov.Galéria fotiek (3)
Marína Kráľovičová zomrela v pondelok večer vo veku 95 rokov.
Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - V pondelok večer Slovensko zasiahla mimoriadne smutná správa. Do neba odišla legendárna herečka Marína Kráľovičová, ktorá sa dožila nádherného veku 95 rokov.


Herečka naposledy vydýchla v domove pre seniorov s bratislavskom Starom Meste. Informácie o tom, ako sa jej tam žilo, priniesol ešte v polovici novembra týždenník Plus7dní.  Do centra ju umiestnili jej deti približne pred rokom. 

Dovtedy Marína bývala u svojej dcéry v Prahe, kde spolu žili aj počas koronového obdobia. Potom však padlo rozhodnutie, že herečka odíde do spomínaného domova pre seniorov, kde sa jej veľmi páčilo. Sama hovorila, že sa necítila odložená. Rodina ju pravidelne navštevovala a na víkendy chodila domov. 

Jej spoločnosť v domove milovali aj tamojší dôchodcovia, ktorých zabávala historkami zo svojho života, hovorila o divadle a takisto aj o jej životnej láske. Láskavý a perfektný vzťah mala aj s personálom, ktorý sa o ňu staral. Ešte v novembri sa herečka nevedela dočkať Vianoc, ktoré mala stráviť v kruhu rodiny. Tých sa už ale, bohužiaľ, nedožila...

Blízkym a rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť a prajeme veľa síl v boji s ich žiaľom a stratou... 

POSLEDNÉ mesiace Maríny Kráľovičovej
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Vlado Anjel

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články