Pondelok, 27. september 2021. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

ONLINE z verejnej rozlúčky s Libuškou Šafránkovou (†68): Výnimočná truhla! Na nej má... TOTO ste ešte nevideli!

Dnes sa verejnosť a rodina lúči s Libuškou Šafránkovou.
Dnes sa verejnosť a rodina lúči s Libuškou Šafránkovou.
Zdroj: tn.nova.cz
25.06.2021 09:45

PRAHA - 9. júna verejnosť zarmútila správa o náhlej smrti 68-ročnej herečky Libušky Šafránkovej. Milovaná Popelka zomrela po náročnej operácii. Dnes sa so známou Češkou lúči verejnosť aj rodina. O 10:00 začína v kostole sv. Anežky na pražskom Spořilově rozlúčka pre jej obdivovateľov a o 16:00 bude zádušná omša v kruhu rodiny.


14:00 - Brány kostola sv. Anežky sa zatvorili. Pietne miesto musia opustiť všetci smútiaci.

13:52 - Súkromná zádušná omša začína o 16:00 a bude vysielaná na veľkoplošných obrazovkách pred kostolom. Naživo ju bude vysielať aj Česká televízia. 

13:50 - Do kostola sv. Anežky prichádzajú poslední fanúšikovia, ktorí sa chcú rozlúčiť s Libuškou Šafránkovou. Za 10 minút sa brány kostola zatvoria a priestory sa budú pripravovať na zádušnú omšu, ktorá sa bude konať už len v kruhu blízkych. 

13:26 - „S Líbou sme natočili pád dobrých vecí. Urobila hlbokú ryhu v našej kinematografii. Myslím, že sa jej podaril aj celý jej život. Myslím, že na ňu všetci budeme spomínať v tom najlepšom,“ povedal Trávniček. „Bola pevným, silným človek vo svojom presvedčení a vo svojej pravde, z ktorej neustúpila a v tom bola jej veľká sila. Na javisku sa hrá pravda a to Líba vedela,“ zaspomínal si pre TN Live.

12:08 - Dojemné gesto - niekto Libuške Šafránkovej doniesol tri lieskové oriešky a položil jej ich na truhlu. 

ONLINE z verejnej rozlúčky
Zdroj: tn.nova.cz

11:55 - S Libušou Šafránkovou sa prišla rozlúčiť aj herečka Tatiana Vilhelmová. „Je to náš národný poklad,“ vyjadrila sa herečka, ktorá do kostola dorazila bez svojho manžela Vojtu Dyka. „Vždy na ňu budeme spomínať, Vojta doraziť nemohol, natáča, ale bude pre nás aj partnerským vzorom,“ priznala Tatiana. 

ONLINE z verejnej rozlúčky
Zdroj: Profimedia

11:52 - Popelkin princ Pavel Trávníček prišiel na verejnú rozlúčku medzi prvými.

ONLINE z verejnej rozlúčky
Zdroj: Profimedia

11:19 - „Ja som ju celý život obdivoval, mám pocit, že bola skoro môj anjel. Mal som veľké šťastie, že sme v 80. rokoch spolupracovali pod režisérom Janom Kačerom v Činohernom klube. Stretli sme sa na javisku aj v zákulisí, bol to mimoriadny človek a úžasný človek. Ja som hral postavu anjela, ale keď o tom tak hovorím, mám pocit, že to bolo presne naopak, bola najelom nielen pre mňa, ale aj pre ostatných. Rozumeli sme si aj len pohľadom očí. Mám pocit, že je s nami stále. Kam vošla, tam sa to vyladilo a stalo sa to príjemným, ako keby nás svojou prítomnosťou obdarovávala,“ povedal herec Jan Potměšil, ktorý sa s ňou prišiel rozlúčiť.

ONLINE z verejnej rozlúčky
Zdroj: tn.nova.cz

11:00 - Aj napriek nepriazni počasia sa ľudia s obľúbenou herečkou prichádzajú rozlúčiť, prinášajú kytice a vence. 

10:59 - „Musím povedať, že som si myslel, že to je novinárska kačica. Dva dni predtým som jej blahoželal v rádiu. Nebola žiadna indícia, ktorá by napovedala tomu, že by Libuška nemala byť. Bolo to prekvapenie pre úplne všetkých,“ povedal Blesku moderátor Aleš Cibulka.

10:32 - Za kostolom je vytvorené pietne miesto, kde fanúšikovia môžu vyjadriť svoju sústrasť zápisom do kondolenčnej knihy.

ONLINE z verejnej rozlúčky
Zdroj: tn.nova.cz

10:28 - Jedna z fanúšičiek dorazila na rozlúčku so špeciálne vyrobeným tričkom s tvárou Libušky Šafránkovej. 

10:23 - Na truhle milovanej Popelky nemôže chýbať ani „střevíc“ ako odkaz na jej naznámejší film Tři oříšky pro Popelku. Vo filme však mala črievičku bielu.

ONLINE z verejnej rozlúčky
Zdroj: tn.nova.cz

ONLINE z verejnej rozlúčky
Zdroj: tn.nova.cz

ONLINE z verejnej rozlúčky
Zdroj: tn.nova.cz

10:19 - Legendárna Libuška Šafránková je uložená v krémovej truhle.

ONLINE z verejnej rozlúčky
Zdroj: tn.nova.cz
 

10:10 - Dnešnú zádušnú omšu, ktorá sa koná o 16:00 v kostole sv. Anežky len pre najbližších, bude môcť verejnosť sledovať na veľkoplošných obrazovkách pred kostolom a naživo na Českej televízii.

10:09 - Zádušná omša a uloženie do zeme sa bude konať v rodinnom kruhu v Šlapaniciach pri Brne až 2. júla. 

10:05 - Do kostola prichádzajú prví fanúšikovia. Svojej milovanej Popelke prinášajú kytice. 

10:00 - Brány kostola sv. Anežky sa otvorili. Vystavená je truhla s Libuškiným telom. 

09:52 - Ku kostolu sv. Anežky dorazil aj rozprávkový princ Pavel Trávníček.

09:45 - Pred kostolom sv. Anežky stoja zatiaľ len organizátori poslednej rozlúčky. V Prahe prší.

Libuše Šafránková
Zdroj: Národní divadlo


Rodina pohreb so štátnymi poctami, ako mal aj legendárny Karel Gott, odmietla, no napriek tomu sa verejnosť bude mať možnosť s milovanou Popelkou rozlúčiť. Od 10:00 do 14:00 bude v kostole sv. Anežky na pražskom Spořilově vystavená truhla s jej telom.


Šokujúca správa z Čiech: Zomrela Popelka Libuše Šafránková (†68)!


Za kostolom je vytvorené pietne miesto, kde bude možné vyjadriť svoju sústrasť zápisom do kondolenčnej knihy. Fanúšikovia Šafránkovej môžu vzdať hold na tomto mieste aj v sobotu popoludní. O 14:00 sa však kostol uzavrie a začne sa pripravovať na smútočnú omšu. Tá začne o 16:00 a bude prebiehať len v kruhu najblizších. 


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články