°C

Utorok, 14. júl 2020. Meniny má Kamil, zajtra Henrich.

Komorný pohreb Evy Krížikovej (†85): Prísne opatrenia... Len hŕstka smútiacich a v rúškach!

S Evou Krížikovou sa dnes lúčili v bratislavskom krematóriu.
S Evou Krížikovou sa dnes lúčili v bratislavskom krematóriu.
Zdroj: Vlado Benko Jr.
03.04.2020 14:23

BRATISLAVA - Posledný marcový deň blízkych a verejnosť zasiahla správa o smrti obľúbenej slovenskej herečky Evy Krížikovej (†85). Dnes mala umelkyňa pohreb v bratislavskom krematóriu. Ten však podliehal prísnym opatreniam. Kvôli koronavírusu sa s legendou mohla rozlúčiť len hŕstka smútiacich a všetci museli mať na tvárach rúška!


Odkedy na Slovensku zúri koronavírus, prísnym opatreniam podliehajú takmer všetky odvetvia -  nevynímajúc kremačné služby. Oznam na stránke pohrebníctva mesta Bratislavy oznamuje, že ceremónií v obradnej miestnosti krematória sa môžu zúčastniť len blízke osoby, pričom sa nimi rozumejú len priami príbuzní. 

V piatok o 11-tej hodine predpoludním sa v bratislavskom Lamači konal pohreb obľúbenej slovenskej herečky Evy Krížikovej. A hoci je zvykom, že pri umelcoch jej veľkosti sa konajú rozlúčky v divadlách s obrovskou účasťou, tentokrát to tak nebolo.


Pohreb Evy Krížikovej (†85) v úzkom kruhu: Verejnosť sa s umelkyňou nerozlúči... Kvôli koronavírusu!


V obradnej miestnosti sa stretla len hŕstka najbližších a hneď na dverách smútočnej siene ich upozorňoval nápis, že vstup je povolený len s ochranným rúškom, respirátorom alebo inou ochranou úst a nosa.

Dcére Barbore sa smútok značil v očiach.
Komorný pohreb Evy Krížikovej
Zdroj: Vlado Benko Jr.

Smútiaci museli mať po celý čas na tvárach rúška.
Komorný pohreb Evy Krížikovej
Zdroj: Vlado Benko Jr.

Smútiaci priniesli do obradnej siete Bratislavského krematória veľkú fotku herečky Evy Krížikovej.
Komorný pohreb Evy Krížikovej
Zdroj: Vlado Benko Jr.

Eva Krížiková zomrela v utorok v dopoludňajších hodinách v nemocnici v Malackách. Tam ju previezli približne pred mesiacom pre problémy so srdcom. Viac»

Posledná rozlúčka s Evou Krížikovou sa konala v piatok o 11. hodine predpoludním v bratislavskom krematóriu. Pohreb podliehal prísnym opatreniam.
Komorný pohreb Evy Krížikovej
Zdroj: Vlado Benko Jr.

Ako koronavírus ovplyvnil pohrebníctvo na Slovensku si prečítate TU»


Galéria

S Evou Krížikovou sa Dcére Barbore sa smútok Smútiaci museli mať po Smútiaci priniesli do obradnej Posledná rozlúčka s Evou Eva Krížiková zomrela v

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články