Dnes sa s Ďuďom (†46) z Hexu rozlúči verejnosť: Detaily pietnej spomienky! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 14. november 2019. Meniny má Irma, zajtra Leopold.

Dnes sa s Ďuďom (†46) z Hexu rozlúči verejnosť: Detaily pietnej spomienky!

Dnes o 19:00 sa v Starej tržnici v Bratislave koná posledná rozlúčka s Ďuďom.
Dnes o 19:00 sa v Starej tržnici v Bratislave koná posledná rozlúčka s Ďuďom.
Zdroj: Braňo Šimončík
19.08.2019 15:00

BRATISLAVA - V stredu večer sa na verejnosť dostala veľmi smutná správa. Ďuďo alias Peter Dudák (†46), spevák skupiny Hex, podľahol rakovine pankreasu. Dnes sa s uznávaným hudobníkom rozlúči verejnosť v bratislavskej Starej tržnici. Takto bude pietna spomienka prebiehať.


Peter Dudák, v hudobnom priemysle známy najmä ako Ďuďo, si krutú diagnózu - rakovinu pankreasu - vypočul od lekárov v roku 2018. S neduhom statočne bojoval, no ide o tak vážnu a zákernú chorobu, že umelec jej sile napokon podľahol.


Spevák Ďuďo (†46) z Hexu zomrel


Smutú správu sa verejnosť dozvedela minulý týždeň v stredu. Potvrdil ju vtedy člen kapely Tomáš „Yxo“ Dohňanský. Skupina napokon zverejnila vyjadrenie aj na Instagrame. „14. 8. 2019 nás po dlhej a ťažkej chorobe opustil náš kamarát, brat, priateľ. Cítime neskutočnú bolesť. A napriek tomu, že sme už dlhší čas boli konfrontovaní s krutou realitou, stále nevieme túto informáciu pochopiť,“ písalo sa na oficiálnom profile Hexu.

Dnes, 5 dní po tom, čo Ďuďo navždy vydýchol, sa v bratislavskej Starej tržnici koná posledná rozlúčka s uznávaným spevákom. Tej sa môže zúčastniť každý, kto miloval jeho hlas. Kapela o tom informovala na Instagrame:

„Milí priatelia a priaznivci skupiny HEX, máme pre vás informácie o priebehu symbolickej rozlúčky s naším drahým kamarátom Ďuďom. Brány Starej tržnice sa otvárajú o 18:30. Pietna spomienka začne o 19:00 krátkymi príhovormi členov rodiny a kapely. Potom si na Ďuďa zaspomíname pri našich reprodukovaných piesňach, hrať naživo nebudeme. Svoju spomienku alebo odkaz budete môcť zanechať v kondolenčnej knihe.“ 


Galéria

Dnes o 19:00 sa Skupina Hex zverejnila na Vyjadrenie skupiny Hex k Peter Dudák známy ako

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk
FOTO: Instagram Hex, Braňo Šimončík

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články