Ples pre tých najnáročnejších: Hostia Česko-Slovenského plesu si vychutnajú menu z dielne majstra sveta | Topky.sk

Sobota, 24. august 2019. Meniny má Bartolomej, zajtra Ľudovít.

Ples pre tých najnáročnejších: Hostia Česko-Slovenského plesu si vychutnajú menu z dielne majstra sveta

13.02.2019 16:00

PRAHA - Prestížny Česko-Slovenský ples, ktorý sa každoročne odohráva v priestoroch Obecného domu v centre Prahy, sa blíži. Vrchol domácej plesovej sezóny sa tento rok uskutoční už túto sobotu 16. februára.


Plesové menu pre najnáročnejších a exkluzívna lahôdka pre milovníkov vína

O obľúbenom Česko-Slovenskom plese je známe, že okrem prvotriedneho umeleckého zážitku každoročne prináša tiež kulinárske lahôdky pre tých najnáročnejších gurmánov. Plesoví hostia sa môžu už tradične tešiť na nezabudnuteľné kulinárske okamihy. Servírovanú galavečeru v plesových sieňach a sálach Obecného domu im opäť pripraví „Francouzská restaurace Art Nouveau”, pod vedením šéfkuchára Patrika Bečvářa, člena Národního týmu kuchařů a cukrářů, ktorý sa môže pochváliť nielen jeho výbornými pokrmami, ale tiež celkovým víťazstvom, vybojovaným v apríli minulého roka spoločne s celým tímom na Majstrovstvách sveta kuchárov a cukrárov v Singapure.

Pre milovníkov dobrého vína a sektov si organizátori pripravili tento rok naozaj exkluzívne prekvapenie – Prosecco od Hamsik Winery, rodinnej spoločnosti najuznávanejšieho slovenského futbalistu súčasnosti Mareka Hamšíka.

MENU ČESKO-SLOVENSKÉHO PLESU 2019

Smetanova sieň – hlavná sála/sála Cukrárna/Grégrův sál/Palackého sál/Sladkovského sál/Riegrův sál – 3-chodové menu šiestich lahodných pokrmov v špeciálnom “duet” servise:

STUDENÉ PREDJEDLO

Marinovaný lososovitý pstruh s brokolicovým pyré a s emulziouz pečených citrónov

Konfitovaná paradajka v olivovom oleji s penou z ricotty, podávaná s divokým zeleninovým šalátom a parmezánovými chipsami

***

HLAVNÝ CHOD

Hovädzí bourguignon s koreňovou zeleninou, šampiňónom a s hľuzovkovým pyré

Pečený nórsky losos v papilote so zelenou špargľou a maslovou krustou

***

DEZERT

Tvarohová tortička plnená malinovým želé na kakaovej oblátke

Brownies s čokoládovým krémom zo 72% čokolády „Michel Cluizel“

V ostatných priestoroch Obecného domu – Balkón Smetanova sieň (2. poschodie) a počas ďalšieho priebehu večera pre všetkých hostí, bude občerstvenie riešené formou bufetových stolov so studeným a teplým občerstvením:

Flying buffet

***

Studený buffet

***

Šalátový buffet

***

Teplý buffet

***

Live station – krájacia mäsová stanica

***

Prílohy

***

Výber slovenských a českých syrov

***

Dezerty a ovocie

***

Zmrzlina: založená v zmrzlinovači

***

Live station Cukrárna - Slivovicová zmrzlina

Organizátori nezabúdajú ani na najvytrvalejších „plesajúcich“, a preto pripravujú ako každý rok i skoré raňajky, ktoré budú servírované formou studeného a teplého bufetu v priestoroch Vinárne Obecného domu okolo 2:00 hodiny, do ukončenia programu o 6:00 ráno nasledujúceho dňa.

***

V ponuke nápojov v priebehu celého večera a skorého rána budú k dispozícii nealkoholické studené a teplé nápoje, pivo, vybrané vína a sekty z Českej republiky, zo Slovenskej republiky a zo zahraničia.

Viac informácií o plesovom menu na  www.ceskoslovenskyples.cz v sekcii „Kulinarie“

Informácie o vstupenkách na  www.ceskoslovenskyples.cz v sekcii “Vstupenky”


Galéria


Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články