Česi namäkko z markizáckej hviezdy Richterovej: Prirovnávajú ju k speváckej legende! | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Česi namäkko z markizáckej hviezdy Richterovej: Prirovnávajú ju k speváckej legende!

Dominika Richterová
Dominika Richterová
03.12.2017 22:00

PRAHA - Sú z nej úplne hotoví! Dominika Richterová (26) je mladá herečka, ktorá bude už onedlho hviezdiť v jednej z hlavných úloh kultového markizáckeho seriálu Susedia. Hoci si sympatická kráska v minulosti zahrala aj v jojkráskych seriáloch Panelák či ZOO, za svoju srdcovku považuje najmä muzikály. A nežne nimi úspechy len u nás, ale aj v zahraničí. V Čechách sú z nej úplne namäkko. Prirovnávajú ju k speváckej legende!


Dominika nedávno dostala možnosť odpremiérovať v Prahe muzikál Iago, kde bez zaváhania prevalcovala aj svoje české kolegyne. Odohrala tam totiž rovno prvú z dvoch premiér, ktorá sa vždy poníma ako tá najexkluzívnejšia. Talentovanú herečku zo Slovenska stiahol do muzikálu sám jeho spoluautor Janek Ledecký, ktorému sa zopár našich hercov zapáčilo natoľko, že ich po úspešom turné Iaga v Bratislave prizval zahrať si aj v pražskom divadle Hybernia.

Keď sme sa Ledeckého spýtali, prečo stavil práve na Dominiku, odpoveď bola jednoduchá. „No pretože je proste skvelá,“  ozrejmil nám nadšene s tým, že okrem nej dal túto možnosť i Lukášovi Adamcovi a Jurajovi Bačovi. Usmievavá blondínka však predstavenie odohrala v češtine a len málokto z divákov spoznal, že Richterová je Slovenka ako repa. Blondínka má totiž v Prahe za sebou už nespočet prvotriednych predstavení, pri ktorých českí tvorcovia trvali na tom, aby muzikály odohrala v ich rodnom jazyku. 

Dominika Richterová v úlohe krásnej Desdemony
Česi namäkko z markizáckej
Zdroj: Topky.sk

Dominikine fenomenálne spevácke výkony nenechali chladným žiadneho z prítomných. Niektorí z nich našu herečku prirovnali k Monike Absolonovej, ktorá je jednou z najväčších legiend českých muzikálov. A niet sa čo čudovať. Hrdosť na Richterovej výkon neskrývala ani Ingrid Fašiangová, riaditeľka bratislavského Divadla Nová Scéna. „Veľmi sa z Dominiky tešíme a sme na ňu hrdí. Jej úspech len potvrdzuje to, že obsadiť ju do hlavnej úlohy Desdemony bolo skvelé rozhodnutie,” netajila nadšenie Ingrid. 

Talentovaná blondínka zožala v Prahe obrovský úspech.
Česi namäkko z markizáckej
Zdroj: Topky.sk

Nedávno sme Dominiku stretli v spoločnosti, kde sme sa jej opýtali, ako svoj úspech za hranicami vníma a ako sa jej hrá v češtine. Viac sa dozviete z videa vyššie!


Galéria

Dominika Richterová Dominika Richterová v úlohe Talentovaná blondínka zožala v Dominika Richterová je napriek Dominika Richterová na premiére Dominika Richterová Dominika Richterová a Petr Dominika Richterová je novou

Nástroje k článkuZDROJ: sk ; nia
FOTO: Ján Zemiar, Topky.sk ;
VIDEO: Martin Bublavý

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články