°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

VOĽBY 2020 Kiska pritvrdil! So Smerom nebudeme o spolupráci ani rokovať: Výzva aj pre opozíciu

Líder strany Za ľudí Andrej Kiska
Líder strany Za ľudí Andrej Kiska
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
23.02.2020 19:59

BRATISLAVA – Ak Smer vyhrá februárové parlamentné voľby a dostane poverenie zostaviť vládu, tak strana Za ľudí s ním nebude o tom ani len rokovať. Na tlačovej konferencii to uviedol exprezident a líder mimoparlamentnej strany Za ľudí Andrej Kiska.


„Dnes zasadlo predsedníctvo strany Za ľudí a jednomyseľne odsúhlasilo, že v prípade, ak dostane poverenie na zostavenie vlády strana Smer, odmietneme akékoľvek spoločné rokovanie o zostavení vlády,“ uviedol Kiska. Dodal, že nechce ani len pozvánku na rokovanie a k rovnakému postoju vyzýva aj ostatné „demokratické opozičné strany“.

Naša krajina stojí na križovatke

Kiska pripomenul, že po voľbách v roku 2016 boli voliči svedkami veľkého prekvapenia, keď strany, ktoré pred voľbami Smer pôvodne odmietali, napokon zostavili koalíciu s Robertom Ficom. Narážal tak na niekdajšiu stranu Sieť a koaličný Most-Híd.

VOĽBY 2020 Kiska pritvrdil!
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

„Naša krajina stojí na križovatke, buď bude vládnuť Smer s fašistami, alebo sa vyberieme demokratickou cestou. Je to v niečom podobné ako v roku 1998, keď hrozilo, že Mečiar bude ďalej vládnuť,“ doplnil exprezident.

VOĽBY 2020 Kiska pritvrdil!
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Parlamentné voľby budú 29. februára. Stáť budú viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.


Vložte svoju otázku:





Online rozhovor


Galéria

Nástroje k článku



ZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články