°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

Opozičná PS/Spolu rokovala s odborármi, ktorí doteraz spolupracovali najmä so Smerom

Michal Truban
Michal Truban
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
06.11.2019 19:50

BRATISLAVA - Opozičná koalícia PS/Spolu dnes rokovala s Konfederáciou odborových zväzov (KOZ), ktorá dlhodobo spolupracuje s vládnym Smerom-SD. O stretnutí šéfa PS/Spolu Michala Trubana s viceprezidentkou KOZ Monikou Uhlerovou informovali odborári, podľa nich diskutovali o mzdách, dôchodkovom systéme, daniach, odpolitizovaní verejnej správy, nájomnom bývaní či klimatických zmenách.


„Zavedenie ambicióznejšieho a pestrejšieho daňového mixu vrátane presunu zaťaženia z práce na kapitál považuje KOZ SR, tak aj Progresívne Slovensko a Spolu za jednu z priorít svojej agendy,“ napísali odborári v tlačovej správe.

Odborári doteraz spolupracovali najmä s vládnym Smerom-SD. So stranou Roberta Fica v minulosti podpísali zmluvu o spolupráci a viackrát Smer-SD podporili vo volebnej kampani. O priazeň KOZ sa na jeseň tohto roka uchádzal aj predseda SNS Andrej Danko. KOZ je zároveň spolu so zástupcami zamestnávateľov súčasťou takzvanej tripartity - poradného orgánu vlády, ktorým prechádzajú najmä ekonomické návrhy zákonov.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články