°C

Piatok, 14. august 2020. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

Most ponúkol Dobrej voľbe spoločnú kandidátku: Drucker to odmietol! Spolupráci sa nebránime

Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková, Topky/Ján Zemiar
12.11.2019 17:00

BRATISLAVA - Vládny Most-Híd ponúkal neparlamentnej Dobrej voľbe spoluprácu pred budúcoročnými voľbami. Malo ísť o ponuku kandidovať spoločne na jednej kandidačnej listine pod názvom jednej strany. Most-Híd mal ponúkať svoje premenovanie. Dobrá voľba to odmietla, ale spolupráci pred ani po voľbách sa nebráni.


Potvrdil to predseda Dobrej voľby Tomáš Drucker. Stretnutie potvrdili aj zdroje z Mosta-Híd. Dobrú voľbu založil nedávno exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker. Most-Híd a jeho klub v posledných týždňoch a mesiacoch opustilo niekoľko poslancov. Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová sa spojili s Druckerom.

Most otvoril kandiátku

Informáciu pre Topky potvrdila aj hovorkyňa strany Most. "Most-Híd otvoril svoju kandidátku, ak sa pán Drucker rozhodne, predstavitelia Dobrej voľby môžu sa na nej  zúčastniť," uviedla Klára Magdeme. Most plánuje kandidátku predstaviť po zasadnutí Republikovej rady koncom novembra. 

Béla Bugár
Zdroj: SITA/Martin Medňanský

S Mostom už neprebiehajú žiadne rokovania

Do Dobrej voľby vstúpil aj Peter Kresák, ktorý opustil klub Mosta-Híd nateraz ako posledný. "So stranou Most-Híd momentálne neprebiehajú žiadne rokovania. Strana Dobrá voľba koncom októbra na svojom ustanovujúcom sneme schválila svoje programové smerovanie a lídrov, s ktorými sa bude uchádzať o dôveru občanov v nastávajúcich voľbách do Národnej rady," uviedol Drucker.

Most ponúkol Dobrej voľbe
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Pripomína, že jeho strana je pripravená na spoluprácu s každým politickým partnerom, ktorý získa dôveru vo voľbách a zároveň nie je reprezentantom myšlienok, ktoré akýmkoľvek spôsobom popierajú ľudskú dôstojnosť či základné práva a slobody garantované Ústavou SR. "Dobrá voľba nenájde prienik ani so stranami, ktoré majú za cieľ vystúpenie Slovenska z EÚ," doplnil Drucker.


Koalícia prišla definitívne o ďalšieho poslanca: Kresák ide k Druckerovi! Dobrá voľba nie je klon Smeru


Drucker sa predvolebnej spolupráci nebráni

Dodáva, že jeho strana chce priniesť do politiky riešenia, ktoré pomáhajú ľuďom v ich každodennom živote, zlepšujú ich sociálno-ekonomické postavenie a budujú úspešný, spravodlivý a fungujúci štát. Uvedomuje si pritom, že takéto výsledky sa dajú dosiahnuť iba v spolupráci s osobami a stranami, pre ktorých sú morálka, ľudskosť a služba verejnosti prvoradé. "Zároveň sa nebráni ani prípadnej spolupráci pred voľbami, pokiaľ takáto spolupráca vedie k lepšiemu presadeniu programu Dobrej voľby," doplnil Drucker.

Most ponúkol Dobrej voľbe
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Most-Híd rokoval o možnej spolupráci cez leto s ostatnými maďarskými stranami, ale nedohodli sa a strana chcela ísť do volieb samostatne. Vo volebných prieskumoch sa pohybuje na hranici zvoliteľnosti či pod ňou, kde je aj Dobrá voľba. Voľby do Národnej rady budú 29. februára 2020. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnu listinu do 1. decembra 2019.


Galéria

Béla Bugár

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články