°C

Streda, 5. august 2020. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Bugár o blížiacich sa prezidentských voľbách: Rád budem súperiť so Šefčovičom

Béla Bugár
Béla Bugár
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
18.01.2019 15:50

BRATISLAVA - Prezidentský kandidát a šéf Mosta-Híd Béla Bugár bude rád o Prezidentský palác súperiť s Marošom Šefčovičom, u ktorého vyzdvihuje jeho dlhoročnú prácu pre Slovensko.


"Pán Šefčovič nás dlhé roky úspešne reprezentoval ako eurokomisár, odviedol kus dobrej práce v prospech Slovenska. Veľmi rád budem súperiť s človekom, ktorého proeurópska orientácia je nespochybniteľná a ktorú medzi prioritami deklaroval aj počas svojej prvej tlačovej konferencie," uviedol Bugár.

Podpredseda Európskej komisie (EK) pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič oznámil v piatok, že ide kandidovať na prezidenta SR v marcových voľbách. Ponuku mu dal Smer-SD a avizoval mu podporu. Šefčovič si dôveru Smeru-SD váži, zdôrazňuje ale, že nie je členom Smeru-SD. Bude sa však opierať aj o jeho podporu, aj finančnú. Šefčovič zároveň vyhlásil, že sa vie správať nezávisle.

Slovensko podľa neho potrebuje dobrého a nadstraníckeho prezidenta a celospoločenský zmier, o ktorý sa tento prezident pričiní. Šefčovič chce byť ako prezident čo najbližšie k ľuďom, hovorí o potrebe zlepšení v zdravotníctve, školstve a sociálnych veciach. Modernizácia by mala mať podľa neho silný sociálny rozmer. Hovorí tiež o potrebe boja s korupciou a zdôrazňuje, že bude garantom ukotvenia Slovenska v Európskej únii.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články