Záhadný telefonát Trumpa so Zelenským: Šéf USA mal pripravovať diskreditáciu svojho soka | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Záhadný telefonát Trumpa so Zelenským: Šéf USA mal pripravovať diskreditáciu svojho soka

Trump chcel údajne od Zelenského vyšetrovanie Bidenovho syna
Trump chcel údajne od Zelenského vyšetrovanie Bidenovho syna
Zdroj: SITA/AP/Evan Vucci/Efrem Lukatsky/Meg Kinnard
21.09.2019 07:15

WASHINGTON - Šéf Bieleho domu Donald Trump naliehal na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby zariadil vyšetrovanie syna bývalého viceprezidenta USA Joea Bidena, informovala v sobotu agentúra AP. Podľa nej to v piatok oznámila osoba oboznámená s touto záležitosťou.


Trump údajne počas júlového telefonického rozhovoru naliehal na Zelenského, aby na vyšetrovaní Bidenovho syna Huntera, ktorý pracoval pre ukrajinskú plynárenskú spoločnosť, spolupracoval s jeho právnikom Rudym Giulianim.


Príďte na diskusný večer s Kristínou Kövešovou.


Trump na margo týchto informácií v piatok vyhlásil, že "nejde o nič". "Rozprávam sa s mnohými lídrami. Na najvyššej úrovni to je vždy vhodné. A všetko, čo robím, je to, že bojujem za túto krajinu," uviedol šéf Bieleho domu.

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Evan Vucci

Podľa agentúry AFP demokrat Joe Biden, Trumpov potenciálny oponent v prezidentských voľbách v roku 2020, vyzval prezidenta, aby zverejnil prepis rozhovoru so Zelenským. "Mal by mal okamžite zverejniť prepis predmetného hovoru, aby ho Američania sami posúdili," uviedol Biden.

Joe Biden
Joe Biden
Zdroj: SITA/AP Photo/David J. Phillip

AFP poznamenala, že Trump telefonicky hovoril s novým ukrajinským prezidentom Zelenským 25. júla. Podľa niektorých amerických médií sa Trump snažil donútiť Zelenského, aby začal vyšetrovať Bidenovho syna s cieľom získať informácie, ktoré by mohli poškodiť Bidenovu snahu o post prezidenta v roku 2020.


Galéria

Trump chcel údajne od Donald Trump Joe Biden

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články