°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

VIDEO Krvavý incident v centre Sydney: Muž dobodal ženu, pokrikoval pri tom Alláhu akbar

Muž útočil v centre Sydney nožom
Muž útočil v centre Sydney nožom
Zdroj: SITA/AP Photo/Rick Rycroft
13.08.2019 09:40

SYDNEY - Austrálska polícia zadržala v utorok muža, ktorý v centre Sydney dobodal ženu a pokúsil sa napadnúť skupinu ďalších osôb. S odvolaním sa na správy očitých svedkov o tom informovala agentúra AFP.


Megan Hayleyová uviedla, že muž s veľkým kuchynským nožom naháňal skupinu ľudí po rušnej kancelárskej štvrti, pričom "ďalších päť alebo šesť osôb naháňalo útočníka v snahe zastaviť ho". "Následne ho chytili a znehybnili" pomocou stoličiek a plastových prepraviek.

Muž útočil v centre
Zdroj: SITA/AP Photo/Rick Rycroft

"Máme dospelú ženu s bodnou ranou na chrbte," povedal novinárom Gavin Wood z miestnej polície, pričom zdôraznil, že jej zranenia nie sú životu nebezpečné.

Na záberoch, ktoré zverejnili austrálske médiá, je vidno muža, ako vyskočil na strechu automobilu, oháňa sa nožom a kričí "Alláhu akbar" (Boh je najväčší) a "zastreľte ma"

Polícia v tejto súvislosti ďalej spresnila, že útočník bol zadržaný, pričom zdravotný stav napadnutej ženy je "stabilizovaný". Polícia tiež prešetruje, či útok nemá spojitosť aj so ženským telom, ktoré bolo nájdené v byte neďaleko od miesta útoku.      

Muž útočil v centre
Zdroj: SITA/AP Photo/Rick Rycroft


Galéria

Muž útočil v centre Muž útočil v centre Muž útočil v centre

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/7 NEWS Australia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články