°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Ničivé záplavy v Indonézii: Len v hlavnom meste zomrelo deväť ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/R. Parthibhan
01.01.2020 15:55

JAKARTA - Deväť ľudí prišlo o život po tom, ako indonézske hlavné mesto Jakartu postihli záplavy. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s tým, že v dôsledku utorkových lejakov boli pod vodou veľké časti mesta.


Tisíce ľudí evakuovali do dočasných centier, keďže vo viacerých štvrtiach Jakarty vypli z bezpečnostných dôvodov prívod elektrickej energie a úrady vyzvali obyvateľov, aby opustili zaplavené oblasti. Zastavili tiež prevádzku na jednom z letísk a zrušili niekoľko vlakových spojov.

Šestnásťročného tínedžera zabil prúd z elektrického vedenia a ďalšie tri osoby zomreli na podchladenie. Medzi obeťami je aj starší pár, ktorý zostal uväznený vo svojom dome v štvrti, kde hladina vody dosiahla štyri metre.

Úrady uviedli, že evakuovaných bolo približne 19.000 ľudí, čo však nezahŕňa obyvateľov z miest v okolí Jakarty. Indonézska metropola pravidelne čelí záplavám v období dažďa, ktoré sa začína v novembri. V roku 2013 prišlo o život niekoľko desiatok ľudí, keď Jakartu postihli povodne v dôsledku monzúnových dažďov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články