Kotlebova kampaň prekročila hranice slušnosti: FOTO Trestné oznámenie pre nechutné billboardy | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Kotlebova kampaň prekročila hranice slušnosti: FOTO Trestné oznámenie pre nechutné billboardy

Marián Kotleba
Marián Kotleba
Zdroj: antipropaganda.sk
11.02.2019 16:55

BRATISLAVA - Mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP), Slovak Political Watchdog (SPW) a Dúhové Slovensko n.o v pondelok podali trestné oznámenie na stranu ĽSNS a jej prezidentského kandidáta Mariana Kotlebu.


Jeho billboardy s textom "Rodina je muž a žena. Stop LGBT!" totiž vnímajú ako výzvu na diskrimináciu a porušovanie ľudských práv časti obyvateľov. "Všetko nasvedčuje tomu, že dochádza k porušeniu paragrafu 424 Trestného zákona, konkrétne podnecovania k nenávisti ku skupine pre ich sexuálnu orientáciu. Je skutočne možné uvažovať, že slovné spojenie Stop LGBT! je výzva na fyzické útoky voči osobám, vzhľadom na to, kto to hovorí, ale tento výklad už nechám na súd," uviedol právnik IĽP Daniel Grejták.

Kotleba pre bilboardy čelí
Zdroj: R. Maťaš

Mimovládky zároveň spustili petíciu adresovanú firme, ktorá pútače prenajala. Žiadajú ju, aby nenávistný obsah odstránila. Za prvý deň ju podpísalo viac ako 3500 ľudí. Milan Uhrík z ĽSNS v reakcii uviedol, že trestné oznámenie zatiaľ strana nebude komentovať, keďže ho ešte ani nevidela.


Galéria

Marián Kotleba Kotleba pre bilboardy čelí

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články