°C

Piatok, 28. február 2020. Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

Daňová kauza Zoltána Andruszka z prípadu Kuciak: Pojednávanie pokračuje v pondelok

Zoltán Andruskó
Zoltán Andruskó
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
31.08.2019 17:26

BRATISLAVA - V pondelok pokračuje na Okresnom súde Bratislava V pojednávanie v daňovej kauze Zoltána Andruszka, ktorý je obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Na programe pojednávania by mali byť výsluchy svedkov.


Naposledy sa v prípade pojednávalo v máji, spomedzi ôsmich predvolaných svedkov sa však dostavili len traja. Zoltán Andruskó, ktorý je momentálne pre obvinenie z vraždy novinára väzobne stíhaný, dal súhlas na konanie v neprítomnosti a pojednávaní sa nezúčastňuje. Obžalovaným v tomto prípade je aj Ján Minarových. Ten sa na pojednávaní zúčastňuje, avšak na súd chodí maskovaný v kukle a čiapke a s médiami nekomunikuje. Dvojica čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu, za čo im hrozí sedem až 12 rokov odňatia slobody. Podľa portálu dlžník.sk má Zoltán Andruskó daňový nedoplatok presahujúci jeden milión eur. Z pojednávania prípadu na súde je vylúčená verejnosť, pretože to podľa súdu vyžaduje ´iný dôležitý záujem obžalovaných´. Sudkyňa už avizovala, že verejný bude až rozsudok.


Urobte niečo pre seba na dm ženský beh 2019!


Zoltána Andruska vyšetrovacie orgány označili v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľmi. Spolu s ním sú obvinení Tomáš Szabó, Miroslav Marček, Alena Zsuzsová a aj podnikateľ Marian Kočner Všetci sú stíhaní väzobne, aj keď v prípade Mariana Kočnera je dôvodom kauza miliónových zmeniek.

Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára minulého roka v ich rodinnom dome v obci Veľká Mača. Podľa medializovaných informácii Zoltán Andruskó v prípade dvojnásobnej vraždy spolupracuje s vyšetrovateľmi. Príbuzným obetí údajne tiež poslal list s prosbou o odpustenie.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články